reklama

Ohýbací testy – iPhone 6, HTC One M8, Moto X (2014), Galaxy S 4 a Lumia 1020

Ohýbací testy – iPhone 6, HTC One M8, Moto X (2014), Galaxy S 4 a Lumia 1020
2014-09-25T07:57:43+01:00
• 25. 9. 2014

V úterý se internetu objevilo video, které ukazovalo, jestli lze ohnout větší iPhone 6 Plus. Při vynaložení větší síly smartphone nevydržel a ve svých nejslabších místech došlo k ohnutí. Za pouhé 2 dny má video na kontě přes 16 miliónů zhlédnutí a prakticky se tak vytvořila kauza BendGate. Následně kanál Unbox Therapy zveřejnil video se Samsungem Galaxy Note 3. U něj se ukázalo, že dokáže lépe odolávat tomuto náročnému testu.

Záhy se vynořila další videa, na kterých se testuje schopnost odolání smartphonů v ohýbacím testu. Jen pro ukázku, Samsung Galaxy S 4 vydržel a v podstatě po silnějším promáčknutí praskl displej.

Nyní se můžete podívat na další video od Unbox Therapy, kde se testu zúčastnily další 4 smartphony. Konkrétně se jedná o iPhone 6, HTC One M8, Moto X (2014) a Lumia 1020.

V případě iPhonu 6 se nemusíte bát podobného výsledku jako u většího modelu 6 Plus. U HTC One M8 nedošlo k silné deformaci, ale samotný displej mírně vyskočil z rámu, avšak nedošlo k poškození. Nejlépe obstál model Moto X z roku 2014 a následně Nokia Lumia 1020. U nich se nemusíte bát, že by je šlo jednoduše ohnout.

Samozřejmě je zde nutné podotknout, že tento test závisí na samotné konstrukci modelů. Většina dnešních smartphonů se skládá z několika částí a některé disponují vnitřní konstrukcí z pevnějších materiálů. V případě iPhonů se jedná o jeden kus hliníku, který lze lépe ohnout. Samotná konstrukce není nijak posílena. Výborné vysvětlení podal Marques Brownlee ve svém videu.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim