NVIDIA žaluje Samsung a Qualcomm kvůli porušení patentů

NVIDIA žaluje Samsung a Qualcomm kvůli porušení patentů
2014-09-07T07:59:18+02:00
• 7. 9. 2014

Jihokorejská firma Samsung je v nějakém tom sporu o patenty téměř nepřetržitě. Nyní se k ní přidala i firma Qualcomm a společně čelí žalobě od společnosti NVIDIA kvůli porušení sedmi patentů týkajících se GPU. Ovšem ani NVIDIA není v soudních procesech žádný nováček, a tak na seznamu zařízení, jež mají být na americkém trhu zakázány, můžeme vidět pár zajímavých modelů.

Jak již bylo naznačeno, spor se vede pouze na americkém trhu, ale pokud by soudní spor dopadl ve prospěch žalobce, v našem případě společnost NVIDIA, mohl by tento zákaz přejít i na další části světa. Na zmíněném seznamu je pár prominentních zařízení včetně Galaxy S5, Galaxy Note Pro 12.2 a nedávno představená zařízení Galaxy Note 4 a Galaxy Note Edge.

V čem tedy tkví celý problém? NVIDIA tvrdí, že společnosti Samsung a Qualcomm porušily patentové smlouvy. Tyto patenty se týkají procesů jako programovatelné stínování nebo jednotné shadery.

Tegra-K1-Graphics-Core

Ovšem Samsung se nevzdává bez boje a oficiálně prohlásil, že za dodávku komponentů pro jeho zařízení může druhá žalovaná společnost Qualcomm. Ta má prý dohlížet na licencování technologií od společnosti NVIDIA. Avšak v žalobě je na prvním místě Sasmsung, neboť on je oficiální výrobce koncových zařízení a zároveň porušil více uvedených patentů.

Z toho plyne, že ještě nevydané modely Samsungu jsou v ohrožení, naštěstí pro ty, kteří si chtěli ihned koupit nově představená zařízení, je zde dobrá zpráva. Než totiž skončí soudní sport, můžete si je v klidu koupit. Pro všechny detaily se můžete podívat na tiskovou zprávu od společnosti NVIDIA.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat