reklama

iPhone 6 a iPhone 6 Plus v testech výdrže neexcelují

iPhone 6 a iPhone 6 Plus v testech výdrže neexcelují
2014-09-25T14:00:02+02:00
• 25. 9. 2014
2

iPhone-6-Plus-battery-life

Při představování nových Apple iPhonů se firma chlubila větší výdrží baterie, než dosahují předchozí verze iPhonů. Ovšem ani tyto hodnoty nejsou nějak povzbudivé. Dřívější testy ukázaly velikosti baterií – 1810 mAh pro iPhone 6 a 2915 mAh pro iPhone 6 Plus. U většího modelu mluvíme o velkém skoku kupředu (kvůli velkému tělu a displeji), zatímco u menšího modelu se jedná pouze o 300 mAh více.

Samozřejmě jsme si mohli myslet, že Apple dobře vyladil iOS a nový procesor A8. Tím by mohli velikost baterie vysvětlit. Bohužel po testech, jež udělali redaktoři na webu PhoneArena.com, se zjistilo, že nové Apple smartphony na tom tak dobře jako v minulosti nejsou. Minulé modely excelovaly výdrží nad jinými zařízeními například s Androidem. Tentokrát se systém Android ukazuje v lepším světle.

ip6-battery-test-640x372

Jak můžete vidět na grafu výše, Apple iPhone 6 Plus se umístil až na pátém místě, po nově představené Sony Xperii Z3 či po Huawei Ascend Mate 7. Menší model se umístil na devátém místě, a to těsně před starším bráškou. Samozřejmě že tyto výsledky nemůžete brát jako pevné, jelikož každý využívá svůj telefon jinak. Ovšem v testu byly všechny využívány stejně. Jakmile se nové Apple smartphony dostanou i na český trh, budeme vám moci přinést recenze na tato zařízení, ve kterých určitě výdrž baterie na jedno nabití vyzkoušíme.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Jan Pleva

26. 9. 2014, 11:39

At je to jak chce, tak optimalizaci vetsi baterku neukecas… Jakmile je telefon v zaprahu, je jedno, jestli je to Android nebo Apple a jedinne co rohoduje je pak baterie. Android se mi sice vybije za jeden den (coz Apple plus minus taky) ale ta velak baterie u Motoroly MAXX znamena jedno – v zaprahu vydrzi dele. Zatimco Motorolka me odnaviguje domu a zbude ji pres 50% baterie (cca 1 a pul hodiny cesty) iPhone 4S zdechne tesne pred nebo po dojezdu.

Měl jsem 5S, teď mám 6, z mé vlastní zkušenosti pozoruji zlepšení asi o hodinu což je fajn, ale nošení externí baterky se stejně nevyhnu, celý den to prostě není.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim