iOS 8 – o 78 procent vyšší nestabilita než u iOS 7

iOS 8 – o 78 procent vyšší nestabilita než u iOS 7
2014-09-29T07:30:19+02:00
• 29. 9. 2014
2

Před necelými 14 dny jsme se dočkali vydání nové verze operačního systému iOS ve verzi 8. Následně o týden později přišla aktualizace opravující chyby 8.0.1, která ale přinesla nové závažné chyby, a tak vyšla v pátek verze 8.0.2. Navzdory tomu je nová verze iOS nejméně stabilní ze všech svých předchůdců. Její stabilita je dokonce o 78 procent horší než v poslední verze iOS 7.

Tim Cook

Dle výzkumu společnosti Crittercism je stabilita nového systému mnohem horší než starší verze. Konkrétně je průměrný počet pádů (tzv. „crash rate“)  3,56 % ve všech zařízeních podporující iOS 8 dohromady. Nejhůře jsou na tom pak starší telefony Applu, nejlépe pak nové iPhony 6. Větší iPhone 6 Plus má stejnou hodnotu stanovenou na 2,11 procenta, jeho menší kolega pak 2,63.

Pokud se ohlídneme zpátky, iOS 7 se pohybovalo kolem dvou procent a ještě starší iOS 6 pak kolem 2,5 procenta. Konkurenční platforma Android je na tom ještě mnohem lépe, průměrná hodnota na posledních verzích se pohybuje kolem 0,7 procenta. Samozřejmě ale také záleží na konkrétním zařízení. Nový iOS 8 je zatím poměrně nestabilní a i z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je systém značně nedokonalý a obsahuje mnoho bugů.

353169-ios-apps-crash-more-than-android

 

Zdroj: zdnet.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Senior Editor zaměřující se primárně na recenze, tvorbu obsahu na sociální sítě a náš podcast PZL. Nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Mohu se zeptat, co si mám konkrétně představit pod pojmem „crash rate“ a jeho hodnotami? Je to kolik procent uživatelských akcí skončí pádem systému? Nebo chybovou hláškou? Nebo procenta času ve který je telefon nepoužitelný kvůli chybám? Děkuji

Vladimír Jícha

29. 9. 2014, 13:39

Originální report je tady: http://pages.crittercism.com/rs/crittercism/images/crittercism-mobile-benchmarks.pdf

Z něj vyplývá, že jako 1% crash rate je bráno, když aplikace v jednom případě ze 100 spadne.

Je docela logický, že Androidí aplikace budou mnohem stabilnější, protože pokud je aplikace napsaná v Javě, jen tak nespadne. Aplikace psané v nativním kódu sice můžou být stabilnější, ale mnohem snáž spadnou nebo budou trpět tzv. memory leaky.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat