Com1 jsou první chytré hodinky s Android Wear financované lidmi

Com1 jsou první chytré hodinky s Android Wear financované lidmi
2014-09-15T21:10:01+02:00
• 15. 9. 2014
1

Aktualizováno 21:10

Nejspíše po uvážení konkurence změnil vývojářský tým názor na svůj výrobek a vydal několik zásadních změn ve specifikacích. Konečné rozlišení 1,6palcového displeje bude 320 x 320 pixelů a ne původních 240 x 240 pixelů. Přibude senzor srdečního tepu a GPS modul. Dokonce byla vyvinuta 4pinová nabíječka se speciálním magnetickým zámkem.

Původní článek 8:30

Často vídáme chytré hodinky od velkých firem. Jejich neustálý vývoj je financován pomocí velkých zdrojů společností. Bohužel tito giganti nedávají moc prostor nezávislým výrobcům. Až teď se objevuje nositelné zařízení, které je vyvinuto malým, nezávislým týmem lidí. Hodinky se jmenují Com1, jsou vybaveny systémem Android Wear a chtějí nabídnout něco jiného oproti silné konkurenci. com1-straps-640x477 Designově zařízení nevyčnívá z řady a nepřináší nic extra. Klasický čtvercový vzhled s jedním tlačítkem na boku neevokuje pocit odlišnosti a chtíče. Specifikace také pokulhávají. Můžeme očekávat 1 GHz procesor XBurst a 375 MB paměti RAM. Pro uživatele je pak vyhrazeno uložiště velké 4 GB. Displej je velký 1,6 palců a pracuje při rozlišení 240 x 240 pixelů. Mezi další specifikace patří Wi-Fi, Bluetooth, FM radio a NFC technologie. Hodinky jsou také plné senzorů, nesmí v nich chybět gyroskop, akcelerometr, magnetometr tlaku, vlhkosti vzduchu a různá teplotní čidla. S baterií o velikosti 400 mAh by měly vydržet odhadem 2 dny na jedno nabití. Třešničkou na dortě je odolnost proti vodě podle IP67. com1-gif-2-640x397 Specifikacemi zaostává oproti některým modelům s čipem Snapdragon 400, 512 MB RAM a displejem s rozlišením 320 x 320 pixelů. Jediným důvodem, proč by se to dalo odpustit, je cena. Za 125 dolarů si můžete pořídit klasické hodinky s klasickým páskem. Což je velmi příznivé oproti nejlevnějšímu modelu konkurence, který se dá pořídit za cenu kolem 200 dolarů. com1-waterproof-640x480 Musíte brát v potaz, že se jedná o neznámou společnost. Jejich webové stránky jsou chudé a nepřehledné a jen těžko z nich vyčtete, jestli se firma již podílela na některých projektech. Financování je flexibilní, což znamená, že pokud Com1 nezískají dost peněz, jejich sběr bude pokračovat dál. Výrobce dokonce slibuje výrobu i s menším finančním obnosem, takže lidé nepřijdou o své investice. Prodej by měl začít v lednu. com1-angle-2 Jako motivace jsou na stránkách indiegogo, kde probíhá kampaň, zveřejněny milníky. Za 20 000 dolarů přibude nabíječka, za 80 000 dolarů bude implementována bezdrátová nabíječka a za 150 000 dolarů dostanou uživatelé platební NFC systém, což by měly umět pouze Apple Watch.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Roman Pöschl

Vysokoškolák obor IT, nadšenec nových technologií a nejen mobilních, začínající audiofil... Kontakt viz FB.

Komentáře

Libor Foltýnek

15. 9. 2014, 9:08

Tohle smrdí, jako ostatně většina podobných projektů. Za $125 v lednu? Teď se dají sehnat LG G Watch za asi $179, možná levněji. Míň senzorů, zaro lepší displej, ověřená značka a je to hned. Slabší procesor by šel asi odpustit, ale pro šetří na operační paměti?
Nechci být škarohlíd, ale mám pocit, že snad jedinou věcí, která se povedla, byly Pebble

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat