Aplikace pro Google Glass dokáže rozpoznat lidské emoce

Aplikace pro Google Glass dokáže rozpoznat lidské emoce
2014-09-01T07:50:59+02:00
• 1. 9. 2014

V této chvíli se velké množství vývojářů snaží vymyslet či předělat aplikace tak, aby fungovaly na chytrých brýlích od Googlu. Zatím jsme se mohli dočkat jen pár větších novinek nebo jen předělaných verzí. Využití těchto brýlí je značně obrovské, tudíž můžeme předpokládat, že až vývojáři zjistí, co vše se dá díky nim zjednodušit, budeme zavaleni jejich aplikacemi. Sem tam jsme tedy informováni o úspěších vývojářů a občas vidíme opravdu pozoruhodné aplikace, jež u některých vzbuzují radost a u jiných zlost.

EmotionApp-590x325

Tímto případem je i nová aplikace, kterou vyvíjí firma Fraunhofer IIS. Ta umožní nositeli vidět základní informace o věku, pohlaví ale hlavně o emocích osob, jež se nachází v zorném poli kamery. Aplikace jako taková je zatím ve velmi rané verzi, tudíž nedostatky, které jsou zároveň klíčovými body, budou snad v plné verzi odstraněny.

Jedná se o zatížení výdrže baterie během používání. Ona totiž aplikace musí být neustále zapnutá a vyhodnocování výsledků neproběhne samo od sebe, tudíž po přibližně 10-15 minutách se ocitnete na polovině kapacity baterie. Jelikož aplikace snímá obraz, dochází k  masivnímu zpomalení nahrávání videa na 1-10 snímků za vteřinu. Ovšem to nebrání ve vyhodnocování.

Ačkoliv se nám nyní odkryla další fantastická funkce pro chytré brýle, mnozí jistě nebudou souhlasit. To, že vám zařízení umí odhalit některé informace, je pro spoustu lidí nepřijatelné. I přes všechny možné výtky je vidět, že pokrok je nezastavitelný a možnosti využití nositelných zařízení se rozšiřují neskutečným tempem. Pokud byste chtěli vidět aplikaci v akci, podívejte se na následující video.

Zdroj: geek.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat