reklama

Android L – nová verze LRW66E obsahuje grafické změny

Android L – nová verze LRW66E obsahuje grafické změny
2014-09-09T08:00:24+02:00
• 9. 9. 2014
1

Jakmile došlo k představení jakékoliv verze systému Android, dočkali jsme se spuštění aktualizací několik týdnů poté. Mnohdy se následně zjistilo, že je potřeba opravit některé součásti, na což Google reagoval vydáním opravné aktualizace. To ovšem zabralo nějaký čas. Tento rok jsme se dočkali zcela jiného přístupu. Již nějakou dobu mohou vývojáři používat developer verzi Androidu L, což je v podstatě beta verze Androidu 5.0.

Slouží hlavně pro vytváření a ladění aplikací. Samotný systém není zdaleka dokončen a hlavní novinky a funkce se dozvíme až u oficiálního představení. To by mohlo být někdy v říjnu nebo listopadu. V srpnu jsme se dočkali uvolnění novější verze Androidu L, ale ta přinesla jen podporu Google Fit Platform.

S největší pravděpodobností se nedočkáme další aktualizace a rovnou na nás bude čekat finální verze. Nyní se ale objevily nové informace o verzi LRW66E. Tato sekvence zároveň udává, kdy byla vytvořena – konkrétně pochází ze 4. září.

nexus2cee_wm_14-1

K dispozici je jedna fotografie, která se objevila v systému pro hlášení chyb v rámci projektu Chromium. Na konkrétním snímku je zobrazena funkce pro odemykání Chromebooku.

Brandon Lall a Adalberto Hernandez informovali web Android Police, který se blíže podíval na Nexus 5, jenž obsahuje novější verzi Androidu. Na fotografii si lze všimnout několika grafických změn.

nexus2cee_diff3

Obrázek vytvořený redaktorem Android Police jasně ukazuje na rozdíly mezi verzemi Androidů. Vlevo můžete vidět Android LRW66E, vpravo je starší verze, která je dostupná ke stažení.

Například u čísla 5 si lze všimnout jiného značení emailů. Pokud na vás čeká více pošty, zobrazí se zdvojený obrázek Gmailu. Dále u čísla 2 lze vidět přidané ikonky pro jednodušší rozpoznání, jestli spárované zařízení je počítač nebo jiné zařízení. I samotný přepínač pro vypnutí/zapnutí Bluetooth je jiný. Bohužel v novější verzi Androidu nekoresponduje s Material Designem. Možná se jedná jen o dočasnou změnu, nebo se dočkáme pozměnění guidlines – případně se Google rozhodl pro porušení pravidel. Změny jsou viditelné i u ikony pro WiFi, která již není rozdělena na proužky, nyní se více podobá ikoně stavu signálu mobilní sítě.

Uvidíme, co vlastně Google představí a jak moc se bude Android 5.0 lišit od Androidu L.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Wenda Staněk

11. 9. 2014, 10:11

nebude tento android ještě ke stažení ? Nebo už vážně bude jen officiální?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim