reklama

Alcatel Pop 2 – první Windows Phone a 64bitovým procesorem

Alcatel Pop 2 – první Windows Phone a 64bitovým procesorem
2014-09-15T10:20:07+01:00
• 15. 9. 2014

Pro operační systém Windows Phone není rozmáhající se 64bitová architektura procesorů tabu. O první takový model se překvapivě zasloužila společnost Alcatel, která do své rodiny chytrých telefonů zařadila novinku s názvem Pop 2. Ta byla navíc nedávno představena pod stejným názvem, ale na platformě Android. Tudíž jde o totožný krok, k jakému se například odhodlalo HTC u modelu One (M8), kde byl rovněž pouze Android nahrazen Windows Phonem.

Alcatel Pop 2 WP

Model Pop 2 v čele zabírá 4,5palcový displej s rozlišením 480 x 854 pixelů. Hardwarovou část dostal na starost čtyřjádrový procesor Snapdragon 410 od Qualcommu s taktovací frekvencí 1,2 GHz, grafický čip Adreno 306 a 1GB operační paměť RAM. Úložiště má v základě velikosti 8 GB. Zatímco přední část zabírá 3megapixelová kamerka, tak do zad byl vpraven 4megapixelový senzor fotoaparátu. Celkovou výdrž zajišťuje baterie o velikosti 2 000 mAh.

Kromě toho, že bude v prodeji k dispozici verze podporující funkci dual-SIM, tak uživatelé si také mohou vybírat ze šesti barevných variant – bílá, červená, fialová, modrá, zelená a žlutá. Zmínka o spuštění oficiálního prodeje prozatím nepadla. Nicméně cenovka byla stanovena na 154 dolarů, což při přepočtu vychází na 3 278 Kč bez daně.

Zdroj: wmpoweruser.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim