reklama

Pohodlné aktualizování ROM s nástrojem DeltaJen

Pohodlné aktualizování ROM s nástrojem DeltaJen
2014-08-11T07:30:51+02:00
• 11. 8. 2014

Pokud máte alternativní ROM systému Android, znáte dlouhou cestu vývoje ke stabilní verzi. Vývojáři vydávají verze v pravidelných intervalech – týdně, měsíčně nebo podle nutnosti. Jenže kratší intervaly znamenají jen malé změny a proč v tomto případě stahovat celý obraz systému o stovkách MB pokaždé znovu?

update

Tuhle otázku si položil také vývojář cybojenix z XDA, který vytvořil nástroj DeltaJen. Tato utilita slouží pro vývojáře, kteří publikují své ROM. Porovnává starou a novou verzi ROM, načež pro aktualizaci určí jen pozměněné soubory, čímž se velikost aktualizace zmenší na naprosté minimum. Než začnete, je třeba upozornit na slabou podporu běhu DeltaJen na systému Windows a OS X, naopak doporučován je systém Linux. Výsledný aktualizační balíček ZIP je kompatibilní se všemi verzemi recovery.

Vlastníci OmniROM mají vystaráno, jelikož spoluprací s Chainfire využívají aktualizaci zvanou OpenDelta fungující na stejném principu.

Zdroje: xda-developers.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim