reklama

LibreOffice pro mobilní zařízení v přípravě

LibreOffice pro mobilní zařízení v přípravě
2014-08-11T08:54:54+02:00
• 11. 8. 2014

Pakliže chcete v dnešní době upravovat dokumenty na mobilním zařízení, nabízí se vám několik kancelářských balíků. V první řadě zde máme ty, které jsou vytvářeny velkými společnostmi – Google Docs a Microsoft Office Mobile. Mnozí uživatelé ale raději volí alternativní aplikace. Namátkou mohu vybrat například OfficeSuite 7, Polaris Office nebo Kingsoft Office.

V brzké době se zřejmě dočkáme přírůstku v podobě LibreOffice. Tento kancelářský balík můžete znát zejména z počítačů, kde si našel poměrně velkou uživatelskou základnu. Podobného úspěchu chce dosáhnout i na mobilních zařízeních, zejména pak na systému Android.

Untitled-1

Samotné plány na uvedení mobilní verze LibreOffice byly oznámeny organizací Document Foundation. Dle dostupných informací nebude kancelářský balík kompletně přepsán pro mobily. Mělo by dojít k využití 90 % zdrojového kódu. Zbylých 10 % má být uživatelské rozhraní, na kterém se pracuje.

Největší výhodou LibreOffice pro mobily má být plná podpora formátu ODF (Open Document Format). Tu sice najdeme u nejrůznějších kancelářských balíků, ale většinou je nějak omezena nebo zpoplatněna.

Prozatím si budeme muset počkat na oficiální uvedení mobilního LibreOffice. Bohužel zatím neznáme datum představení nebo uvedení do obchodů s aplikacemi.

Zdroj: techrepublic.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim