reklama

Nositelná zařízení trhají rekordy

Nositelná zařízení trhají rekordy
2014-08-28T16:47:06+02:00
• 25. 8. 2014

Nositelná zařízení už mají určité koleje, ve kterých se výrobci snaží chodit, ovšem některým to jde lépe než jiným. Přitom téměř nepřetržitě oznamují společnosti svůj vstup na toto území. A právě proto není s podivem, že právě tato část průmyslu stoupá neuvěřitelným tempem.

Moto-360

Společnost Canalys a její skupina analytiků nám přináší hmatatelný důkaz v číslech. Skupina odhaduje, že dodání všech chytrých hodinek a fitness náramků činí okolo 4,5 miliónu kusů, jen za první polovinu letošního roku. Toto číslo se dá převést do procent, což činí neuvěřitelných téměř 700 % oproti minulému roku.

canalys-dt

Nicméně byla většina těchto zařízení od firmy Samsung, jelikož její hodiny Gear byly téměř všudypřítomné. Avšak nebyly ani z daleka jediné, firmám Pebble a Sony se také podařilo uchytit a získat nadšence na svou stranu.

Ačkoliv jsou tato čísla ohromující, stále je to nic oproti dodání chytrých telefonů. Mobilní výrobci totiž dodali jen za druhé čtvrtletí letošního roku 300 milionů kusů chytrých telefonů, což z nositelných zařízení dělá jen malou kapku v moři. A to i za předpokladu, že se dobře prodávají.

Fakt, že velké společnosti zatím nemají velký podíl na trhu s chytrými hodinkami, naznačuje, že buď mají problémy, nebo vyčkávají na vhodnou příležitost. Další kapitola se otevírá historkám o chytrých hodinkách společností Apple a Microsoft. Bohužel žádné oficiální informace nejsou k dispozici, a tak si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim