reklama

GT Advanced Technologies se postará o safírová skla pro iPhone 6

GT Advanced Technologies se postará o safírová skla pro iPhone 6
2014-08-07T16:45:56+02:00
• 7. 8. 2014

Neustálé spekulace nad tím, zda skutečně připravovaný iPhone 6 přijde se safírovým sklem, opět nabírají na důležitosti. Několik měsíců zpátky společnost Apple navázala velkou spolupráci s GT Advanced Technologies, která by mohla být hlavním dodavatelem tohoto významného prvku. Výrobní závod v Arizoně údajně pracuje na projektu s názvem Cascade a právě na něj se nabaluje řada otázek.

GT Advanced Technologies Apple

Součásti uzavřené dohody byla společná investice do modernizace výroby, z čehož vyplývá, že nepůjde o žádnou jednorázovou zakázku. Hospodářský výsledek za 2. čtvrtletí firmy GT Advanced Technologies nebyl potěšující, protože byla ve ztrátě 86 milionů dolarů. Nicméně na vině má být Apple, s kterém museli sladil objednávky a zároveň omezit ty, které směřovaly k jiným firmám. Finanční obrat může přijít v brzké době, neboť výroba safírových skel stojí na startu.

V současné době lze narazit na safírové sklíčko u ochrany objektivu iPhonu 5 a snímače otisků prstů iPhonu 5s. Co dostane iPhone 6, pravděpodobně zjistíme až začátkem září, kdy by mělo dojít k oficiálnímu představení. Každopádně problémy s hromadnou výrobou měly způsobit to, že safírové sklo bude jen u 64GB verze. O zbylé verze se postará sklo Gorilla od Corningu.

Zdroj: slashgear.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim