reklama

Chyba některých aplikací na iPhonu způsobuje volání bez zeptání

Chyba některých aplikací na iPhonu způsobuje volání bez zeptání
2014-08-28T14:02:08+02:00
• 26. 8. 2014

Pokud jste uživatel iPhonu, možná byste si měli začít dávat pozor při otevírání odkazů v některých aplikacích třetích stran. Může to totiž vést k okamžitému vytočení předvoleného čísla bez vašeho dotázání. Tuto chybu objevil vývojář Andrei Neculaesei a jedná se celkem o jednoduchý trik.

facebook

Pokud vám někdo pošle telefonní číslo, po kliknutí na něj se vás systém zeptá, zda ho chcete vytočit. To je standardní chování systému. Při otevření webové stránky s určitým kódem napsaném v javascriptu s použitím protokolu tel:// a daným telefonním číslem se ale již systém neptá a rovnou vytočí dané číslo. Chyba se vyskytuje u spousty aplikací, například u Facebook Messengeru, Google+, Gmailu a mnohých dalších. Ve vestavěném prohlížeči Safari se tato chyba neděje. Přitom toto není ani tolik chyba Applu, nýbrž spíše samotných vývojářů, kteří tuto funkci dostatečně neošetřili. Celý princip lze pozorovat na animaci výše.

Nicméně i samotný Apple by mohl tuto chybu v budoucí aktualizaci lépe ošetřit. Prozatím je tak dobré dávat si pozor, jaký odkaz otevíráte. Pokud by totiž někdo do kódu zabudoval volání na nějakou prémiovou linku, kde stojí minuta třeba i sto korun, mohlo by se vám to značně prodražit.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim