reklama

Asus láká na představení hodinek aktualizováno

Asus láká na představení hodinek [aktualizováno]
2014-08-19T15:25:20+02:00
• 19. 8. 2014

Aktualizováno 19. 8.

Není žádným tajemstvím, že Asus připravuje vlastní chytré hodinky. První náznaky pocházejí z března, kdy sám předseda Jonney Shih nastínil, na co se hodlají zaměřit. Nyní na oficiálním Twitter účtu firmy byla zveřejněna pozvánka lákající na veletrh IFA, kde by mělo dojít k představení chytrých hodinek. V tuto chvíli nemáme potvrzeny konkrétní specifikace, ale máme k dispozici aspoň náznak designu. Zřejmě můžeme očekávat Android Wear.

BvZJM3KCIAA0vFP

Původní článek 11. 3.

I v tomto roce můžeme počítat s významným posunem v segmentu nositelných zařízení. Již zde máme druhé generace Smartwatch od Sony nebo Gear 2 od Samsungu, který navíc představil i sportovní náramek Fit. Očekáváme další modely od jiných výrobců, mezi které můžeme zařadit i Apple. V jeho případě stále zůstáváme u spekulací. Další společností v tomto segmentu bude Asus.

13taiwanweb1-articleLarge

Jonney Shih

Jonney Shih z Asusu odpovídal na otázky studentům National Taiwan University a přišla řeč i na hodinky. Uvedl, že se zaměří na jeden z nejklíčovějších problémů, čímž je samotná výdrž na jedno nabití. Chytré hodinky nabídnou trochu odlišné možnosti ovládání. Máme se těšit na pohyby rukou (třeba odmítnutí hovoru, přeskočení skladby atd.) a také na hlasové ovládání.

Asus-SmartWatch-To-Be-Released-In-June-2014-600x350 (1)

Ilustrační obrázek

V tomto případě asi můžeme předpokládat, že v hodinkách poběží systém Android. Právě zde by mohl pomoci Google, který v následujících týdnech uvede nové nástroje pro vývojáře a výrobce, kteří budou pracovat na hodinkách založených na jeho systému.

Asus u svých hodinek hodlá nasadit agresivní cenou strategii, která by měla plně konkurovat Samsungu, Sony nebo i Pebble.

Zdroje: focustaiwan.tw, androidbeat.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat