reklama

Xiaomi chce konkurovat Applu na trhu s tablety

Xiaomi chce konkurovat Applu na trhu s tablety
2014-07-05T09:45:57+02:00
• 5. 7. 2014
1

Xiaomi je čínská společnost, jejíž popularita na trhu s mobilními telefony roste. I v naší redakci jsme již recenzovali několik zařízení této společnosti. Populární se pak stala zejména v oblasti nižší a střední třídy, kde díky svému poměru cena/výkon našla mnoho zastánců.

Xiaomi

Vedení této společnosti o svém úspěchu ví, a proto se rozhodlo, že vstoupí i na trh s tablety. A neklade si rozhodně malé cíle. V Číně chce sesadit z trůnu iPad od společnosti Apple. Xiaomi začalo nabízet své vlastní tablety začátkem tohoto měsíce. Prvním představeným tabletem této společnosti byl Xiaomi Mi Pad.

CEO Xiaomi, Lei Jun, se k této příležitosti i sám vyjádřil. Médiím sdělil, že není náročné vyrábět tablety, které pracují s operačním systémem Android. Hlavním problémem však podle něj je to, že není dostatek aplikací a her, které jsou uzpůsobeny právě pro tyto tablety. Dále pak dodává, že žádný ze současných výrobců nebyl schopen vymyslet dokonalé prostředí, které by tabletům s Androidem pomohlo. A zde právě vidí Lei Jun příležitost pro Xiaomi.

OB-YU280_0905Xi_G_20130905121254

Lei Jun (vlevo) a Hugo Barra (vpravo)

Apple ovládal trh s tablety dlouhou dobu. V poslední době se však zdá, že se tablety s Androidem stávají populárnějšími. V mnoha případech to je díky nízké cenovce některých kousků. Velice populárními se pak staly tablety řady Nexus. Uvidíme, zda se Xiaomi podaří oslovit nové zákazníky  a pomoci tak tabletům s operačním systémem Android.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Martin Bušek

8. 7. 2014, 9:49

Xioauoioyu? Konkurovat Applu? Tak ten byl dobrej :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat