reklama

Vyhledávání Googlu vás nyní upozorní, pokud váš telefon nepodporuje danou stránku

Vyhledávání Googlu vás nyní upozorní, pokud váš telefon nepodporuje danou stránku
2014-07-15T20:12:54+02:00
• 16. 7. 2014

Vyhledávání od Googlu bude na mobilních telefonech zase o fous pohodlnější. Společnost totiž chystá novinku, která vás upozorní v případě nekompatibility dané stránky s vaším zařízením. Typicky se bude jednat především o stránky napsané v jazyce Flash, které již dnes telefony ve výchozím stavu nedokáží zobrazit.

Google-Search-for-Android-Updated-with-New-Voice-Actions-and-Cards

Jak takové upozornění bude vypadat, můžete vidět na obrázku níže. Tento stav nastane, pokud máte telefon s iOS nebo Androidem 4.1 a novějším a daná stránka používá Flash. Taková to hláška vám pak ušetří čas, protože rovnou víte, že si odkazovaný web na mobilu nezobrazíte. Google zároveň zmínil, že tyto nepodporované stránky na mobilních zařízeních nebude nijak znevýhodňovat.6a559-flash-serp-note

Společnost dále oznámila, že se bude snažit používat více HTML 5, které dnes podporují všechny mobilní platformy, a také responzivní design. Tyto věci jsou ale zatím na začátku cesty včetně přeměny služeb na nedávno představený Material design. K tomu, jak by měl moderní web vypadat, potom spustili tyto webové stránky.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim