reklama

OnePlus – Vyberete čistý Android nebo CyanogenMod?

OnePlus – Vyberete čistý Android nebo CyanogenMod?
2014-07-24T15:40:32+01:00
• 24. 7. 2014

Pamatujete na článek, kde jsem se zamýšlel nad tím, proč výrobci svazují uživatelům ruce ve výběru operačního systému? Konečně mohu říci, že byla moje slova vyslyšena a výrobce OnePlus udělal první krok, když dnes uvolnil čistý Android ve verzi 4.4.4 KitKat pro telefon One.

Byl jsem velice příjemně překvapen, ačkoliv nejsem vlastníkem toho smartphonu. Snad ostatním výrobcům také dojde, že ne všichni chtějí napěchovaný systém aplikacemi třetích stran a zbytečnostmi, které zpomalují systém. Stačí vzpomenout na test Samsungu Galaxy S5 a Motoroly Moto G, kde slabší telefon válcoval hardwarově silnější model.

OnePlus One11

Pojďmě zpět k čistému Androidu, který si můžete nainstalovat bez ztráty záruky, a pokud se vám instalace nezdaří, je vám zdarma opraven. Nicméně upozornění na stránkách říká, že nebude uvedena v reklamačním protokolu.

Známou chybou, kterou vývojáři snad opraví, je občas nefunkční gyroskop a ztráta možnosti šifrování VPN, která je úzce spjata se systémem CyanogenMod, jenž je originálně v telefonu nainstalován. Oba systémy jsou skvělé a záleží na preferenci. Koneckonců používám oba zmíněné a vyhovují mi. Otázkou jsou budoucí aktualizace, ale jak jsem již jednou vyřkl, sláva!


Odkazy:

Ke stažení: androidfilehost.com
Zdrojové soubory: github.com/OnePlusTech/
Gapps: androidfilehost.com

Instrukce:

1. Přesuňte .zip soubor do telefonu na místo se snadným přístupem – Obvykle složka Download
2. Odemkněte Bootloader: forums.oneplus.net
3. Restartujte do recovery menu (vypnout, následně kombinace vypínací tlačítko a snížení hlasitosti, dokud nezavibruje)
4. Vyčistěte zařízení – fullWipe (včetně cache & dalvik)
5. Nahrajte .zip soubor
(5.1) Nahrajte Google Aplikace (není povinné)
6. Restartujte zařízení

Zdroje: forums.oneplus.net, androidauthority.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim