reklama

Hisense MIRA6 – další Windows Phone z Číny

Hisense MIRA6 – další Windows Phone z Číny
2014-07-01T10:00:22+01:00
• 1. 7. 2014

Rostoucí obliba operačního systému Windows Phone mezi doposud neznámými výrobci má své pokračování. Společnosti Microsoft se evidentně vyplácí upuštění od licenčních poplatků u vlastní platformy a chytrých zařízení do 9 palců. Jejich platformu hodlá nasadit společnost Hisense, která zatím nemá velké jméno ve světě chytrých telefonů. Čínský výrobce zaměřený převážně na domácí elektroniku v současnosti připravuje telefon nesoucí název MIRA6.

Hisense-MIRA6---official-renders (3)

Přestože na zveřejněném snímku jsou k vidění tlačítka z operačního systému Android, půjde o vůbec první model s Windows Phone 8.1 od Hisense. Zařízení po stránce vzhledu nemá daleko od iPhonu. Z rozměrů stojí za zmínku tloušťka konstrukce o velikosti 7,18 mm. Úhlopříčka displeje bude dosahovat na 5 palců, přičemž jeho rozlišení nebylo upřesněno.

Hardwarová stránka by měla zahrnovat čtyřjádrový procesor Snapdragon 200 od Qualcommu s frekvencí 1,2 GHz a 1GB operační paměť RAM. Úložiště s kapacitou 8 GB bude možné rozšířit paměťovou microSD kartou. Záda ponesou 8megapixelový fotoaparát, kdežto přední kamerka má mít rozlišení 5 megapixelů. Výrobce plánuje uvedení na čínský trh někdy koncem tohoto roku za doposud neznámou cenu.

Hisense-MIRA6---official-renders Hisense-MIRA6---official-renders (1) Hisense-MIRA6---official-renders (2)

Zdroj: wmpoweruser.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat