reklama

Hisense MIRA6 – další Windows Phone z Číny

Hisense MIRA6 – další Windows Phone z Číny
2014-07-01T10:00:22+02:00
• 1. 7. 2014

Rostoucí obliba operačního systému Windows Phone mezi doposud neznámými výrobci má své pokračování. Společnosti Microsoft se evidentně vyplácí upuštění od licenčních poplatků u vlastní platformy a chytrých zařízení do 9 palců. Jejich platformu hodlá nasadit společnost Hisense, která zatím nemá velké jméno ve světě chytrých telefonů. Čínský výrobce zaměřený převážně na domácí elektroniku v současnosti připravuje telefon nesoucí název MIRA6.

Hisense-MIRA6---official-renders (3)

Přestože na zveřejněném snímku jsou k vidění tlačítka z operačního systému Android, půjde o vůbec první model s Windows Phone 8.1 od Hisense. Zařízení po stránce vzhledu nemá daleko od iPhonu. Z rozměrů stojí za zmínku tloušťka konstrukce o velikosti 7,18 mm. Úhlopříčka displeje bude dosahovat na 5 palců, přičemž jeho rozlišení nebylo upřesněno.

Hardwarová stránka by měla zahrnovat čtyřjádrový procesor Snapdragon 200 od Qualcommu s frekvencí 1,2 GHz a 1GB operační paměť RAM. Úložiště s kapacitou 8 GB bude možné rozšířit paměťovou microSD kartou. Záda ponesou 8megapixelový fotoaparát, kdežto přední kamerka má mít rozlišení 5 megapixelů. Výrobce plánuje uvedení na čínský trh někdy koncem tohoto roku za doposud neznámou cenu.

Hisense-MIRA6---official-renders Hisense-MIRA6---official-renders (1) Hisense-MIRA6---official-renders (2)

Zdroj: wmpoweruser.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim