reklama

Apple vydal iOS 8 betu 4 aktualizováno

Apple vydal iOS 8 betu 4 [aktualizováno]
2014-07-21T23:08:57+02:00
• 21. 7. 2014

Aktualizováno 21.7.

Opravdu se tak stalo a v pondělí v podvečer Apple vydal v pořadí již čtvrtou betaverzi iOS s číslovkou 8. Ta přináší docela dost změn v nastavení, nové ikonky pro mnohé položky, dále inovovaný vzhled Control Center a zcela novou aplikaci s názvem Tips.

image1 img_02251

Do iOS přibyla nová aplikace s názvem Tips. O té jsme již slyšeli při představování nového iOS a koneckonců jsme o ní věděli už z úniků před představením. Tato aplikace vám bude přinášet různé tipy a triky k používání vašeho iOS zařízení. Dané tipy bude potom Apple přes internet postupně přidávat. Další novinkou je potom nový vzhled Control Center. Nově zmizela všechna ohraničení jednotlivých položek.

img_0218 img_0219

Další novinkou je přeskupení položek v nastavení. Položka jasu se oddělila od nastavení tapety a bylo k němu přidána úprava velikosti textu. V nastavení zpráv přibyla možnost pro jejich archivaci. Home Data pod položkou Soukromí mají novou ikonku. To samé lze říci o ikoně smajlíků Emoji na klávesnici. Přibyla také možnost konfigurovat gesta v aplikaci email a přepínač pro aktivaci doporučených aplikací na bázi lokace.

img_0211 img_0212-copy

V aplikace Health bylo upraveno třídění kalorií. Oblíbené kontakty v panelu multitaskingu lze nyní vypnout. Ze systému také zmizel Bug reporter, který sloužil speciálně pro betaverze k hlášení chyb.

calorieshealth handoffsuggestedapps

Původní článek 17.7.

Apple si s vydáním třetí betaverze iOS 8 trochu prodloužil obvyklý cyklus vydávání betaverzí a to z dvou týdnů na tři týdny. Betaverze s číslem čtyři má ale již vyjít po dvou týdnech, tedy jak je zvykem. Poslední betaverze jsme se dočkali 7. června a ta další má dorazit následující pondělí 21. června.

ios_8_fall_roundup

Čtvrtá betaverze nadcházející verze mobilního systému od Applu bude zajisté opět ve znamení oprav chyb a dalších vylepšení. Nyní se již ani neočekávají větší změny, ty totiž bývají většinou v prvních betaverzích. Novinky v této betě si jako obvykle budou muset vývojáři najít sami, Apple k nim totiž neposkytuje seznam změn. O vydání vás budeme informovat aktualizací tohoto článku.

Finální verze iOS 8 se potom dočkáme tradičně v září tohoto roku v souvislosti s představením nového iPhonu. Více podrobností ohledně iOS 8 se můžete dočíst zde v našem souhrnném článku.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim