reklama

Apple koupĂ­ Swell – streamovacĂ­ sluĹľbu

Apple koupĂ­ Swell – streamovacĂ­ sluĹľbu
2014-07-29T15:25:16+02:00
• 29. 7. 2014

Apple v poslední době dost často nakupuje společnosti, které by mu napomohly rozšířit portfólio nebo stávající aplikace a služby. Tentokrát web RE/CODE uvádí, že se schyluje k odkoupení malé firmy stojící za aplikací Swell. Ta získala dříve investici ve výši 7,2 miliónů dolarů od DFJ, Google Ventures a InterWest Partners.

Swell nabízí streamování audio obsahu v podobě rádia a zaměřuje se na zpravodajské a informační podcasty. Obsah pochází ze služeb iTunes, NPR, ABC, ESPN, BBC, CBC, TED a jiných. Největší předností aplikace je personalizovaný obsah, přičemž se aplikace učí, co se vám líbí nebo ne.

apple-will-buy-swell-a-personalized-radio-and-podcast-app-to-give-itunes-a-shot-in-the-arm

V tuto chvíli je k dispozici jen verze pro iOS. V testování je také beta verze pro Android, ale zřejmě už nikdy nedojde na její uvolnění. Dle informací, jež získal RE/CODE, bude po uzavření obchodu zrušena aplikace Swell, tím pádem nedojde na uvedení androidí verze.

Většina týmu kolem Swell přejde pod křídla Applu. Pravděpodobně se dočkáme podobné funkce ve stávajících aplikací od Applu, případně dojde na rozšíření současných možností. Apple údajně zaplatí za společnost 30 miliónů dolarů.

Zdroj: recode.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim