reklama

Android L – NFC využijete i u WiFi

Android L – NFC využijete i u WiFi
2014-07-05T18:27:46+02:00
• 5. 7. 2014
1

Technologie NFC (Near Field Communication) se postupem času dostává do každého smartphonu, byť u těch levnějších se jedná stále o raritu. V budoucnu využijeme toto rozšíření pro placení mobilem, ale zde jsou ještě nějaké bariéry na našem trhu – zejména je vytvářejí bankovní společnosti. Dále se nabízí možnost párování smartphonu s příslušenstvím, nebo ukládání informací do NFC tagů. Právě na poslední možnost se podíval i sám Google.

Ačkoliv Android L ještě není zdaleka hotov a byla vypuštěna jen verze preview pro vývojáře, najdeme zde maličkosti, na které se zaměřili v Googlu. NFC technologie si našla cestu k WiFi. Konkrétně můžete uložit heslo k bezdrátové síti do NFC tagu a nepotřebujete k tomu aplikaci třetí strany. Bohužel je tato možnost trochu ukryta.

2014-07-05_framed 2014-07-05 (1)_framed

Musíte jít konkrétně do nastavení WiFi. Pokud klepnete na připojenou WiFi, zobrazí se vám základní technické informace.

Pokud ale podržíte prst na konkrétní WiFi, zobrazí se vám nabídka. V ní se nachází položka „Zápis na štítek NFC“. Přes tuto možnost můžete jednoduše provést vložení hesla k WiFi na NFC tag. V tomto případě se neprovede automatický zápis, heslo musíte zadat ručně.

2014-07-05 (3)_framed 2014-07-05 (2)_framed

Následně může NFC štítek využít kdokoliv pro připojení ke konkrétní síti. Toto se dá poměrně pohodlně využít v restauracích nebo i doma pro návštěvy.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim