reklama

Xposed Framework: úpravy i bez custom ROM Návod

Xposed Framework: úpravy i bez custom ROM [Návod]
2014-08-04T16:49:12+01:00
• 23. 6. 2014
2

Pokud závidíte uživatelům tzv. custom ROM, tedy upraveného firmware, možnost vzhledově si upravovat zařízení, nezoufejte. I vy máte možnost si svůj telefon upravit, a to částečně i po stránce funkční. Jediné, co k tomu potřebujete, je ROOT (návod zde) a aplikaci zvanou Xposed Installer.

Xposed-Framework-for-Android-Guide

Xposed Installer do vašeho zařízení nainstaluje Xposed framework, který umožňuje použití jak vzhledových, tak funkčních úprav. Aplikace instaluje jak již zmíněný framework, tak i samotné úpravy, které fungují jako moduly tohoto frameworku.
Pokud chcete Xposed používat, ujistěte se, že máte funkční root oprávnění, nainstalovaný SuperUser a že vaše zařízení má systém Android ve verzi 4.0.3 a vyšší.

Aplikaci, která vám toto “čarování” umožní, na Google Play nenajdete. Stáhnete ji na těchto stránkách, kde zároveň máte možnost projít si některé moduly. Po stažení aplikaci nainstalujte na svém zařízení a spusťte. Po spuštění aplikace je potřeba nainstalovat framework do systémových složek, k čemuž vás aplikace vyzve.  V nabídce, která se vám zobrazí, zvolíte tlačítko “Instalovat/Aktualizovat”. Následně  musíte počkat na okno aplikace SuperUser, které žádá o povolení k přístupu do kořenových složek.

 

Screenshot_2014-06-22-11-28-34 Screenshot_2014-06-22-11-52-08

 

Po získání tohoto přístupu začne aplikace instalovat framework. Jakmile je aplikace dokončena, je potřeba zrestartovat telefon. Po restartu zařízení aplikaci znovu spusťte. Pokud rozkliknete nabídku “Framework”, měla by být v horním rámečku, ve sloupci “aktivní”, zelená čísla, což indikuje, že je framework nainstalovaný a navíc v aktuální verzi.

Pokud se vrátíte do hlavní nabídky a kliknete na “Stáhnout”, dostanete se do seznamu modulů dostupných skrze aplikaci. Moduly můžete přímo z aplikace stáhnout. Po jejich nainstalování je najdete ve složce “Moduly”, kde můžete vybírat, který z nainstalovaných modulů bude aktivní a který ne. Po zvolení aktivních modulů je potřeba telefon opět zrestartovat, aby se změny projevily.

Screenshot_2014-06-22-11-28-47 Screenshot_2014-06-22-11-28-40

Moduly je možné instalovat i skrze Google Play, kde však nabídka není tak široká. Na některé z modulů se podíváme v dalších článcích.
Pokud je nějaký modul, o kterém byste chtěli vědět více, nebo se o něj podělit s ostatními, napište nám jeho název do komentářů nebo na michal.cisarovsky@dotekomanie.cz.

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Jan Trejbal

VIP 26. 7. 2014, 21:12

App Settings (funkce podobná Adroidu 4.3 – odebírání oprávnění aplikacím + další úpravy), WiFiKeyView (vyplývá z názvu), XVolume30 (přidání více než základních 15 poloh nastavení hlasitosti)

Lukáš Vavřík

23. 6. 2014, 9:40

Stálo by za to upozornit na nutnost mít custom recovery. Kdyby si framework nerozuměl s romkou či telefonem, tak je potřeba nahrát zálohu, kterou aplikace automaticky vytvoří při naistalování

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim