reklama

Samsung připravuje zařízení s procesorem od Intelu

Samsung připravuje zařízení s procesorem od Intelu
2014-06-21T11:00:50+02:00
• 21. 6. 2014

Korejská média začínají informovat o přípravách společnosti Samsung. Pracují na chytrém telefonu, který by měl pohánět jeden z nejnovějších čipsetů Atom od Intelu. Ty byly představeny koncem února na každoročním veletrhu MWC v Barceloně, kde došlo k oficiálnímu odhalení výrazného počtu procesorů podporující 64bitovou architekturu. Jihokorejského výrobce pravděpodobně k vývoji zařízení přijmula nastavená prodejní cena blížící se jen výrobním nákladům.

Intel Samsung

Novinku bude údajně pohánět čtyřjádrový procesor Atom Z3500 známý také jako Moorefield s frekvencí 1,7 GHz, přičemž jeho maxima dosahují až na hranici 2,3 GHz. To Samsung odůvodňuje tím, že chtějí omezit vysokou spotřebu energie a zároveň předběžně zabránit problémům s přehříváním. V budoucnu lze očekávat nejen jeden model, ale rovnou několik. Nicméně první přírůstek má dorazit někdy koncem tohoto roku.

Důvod, proč Samsung zvolil procesor právě od Intelu a nedal přednost Qualcommu nebo nesáhl do vlastních řad, může být zcela jasný. Nikoho nemůže překvapit tento tah, pokud prodejní cena jednoho čipu byla Intelem stanovena na pouhých 7 dolarů (tj. cca 142 Kč), což také není daleko od výrobních nákladů. Přitom běžná cena se pohybuje někde přes 20 dolarů (tj. cca 404 Kč) za jediný kus.

Zdroj: ddaily.co.kr

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim