Motorola zavře texaskou továrnu na Moto X

Motorola zavře texaskou továrnu na Moto X1

Dění kolem společnosti Motorola bych nazval jako největší rošádu v mobilním průmyslu. Prvně došlo na odkoupení Googlem, který se ji snažil uzdravit, ale nakonec došlo k prodeji Lenovu. Gigant z Mountain View si ponechal některé divize a hlavně většinu patentového portfólia.

moto-x-colors

Prvním smartphonem, na kterém měl Google vliv, byl model Moto X. Vyznačoval se v USA možností modifikace na přání zákazníka – od změny barev až po gravírovaný text na zadní straně. Právě tyto unikátnější modely byly smontovávány v nové továrně v Texasu, jež byla pro tyto účely vytvořena. Nyní se dozvídáme, že ke konci roku bude její provoz ukončen.

Důvodem má být vysoká cena Moto X a slabé prodeje. Továrna zaměstnávala 3800 lidí, ale postupem času byl tento stav zredukován na 700 zaměstnanců.

Toto rozhodnutí nijak neovlivní dostupnost služby MotoMaker. I nadále zde bude možnost si nechat upravit Moto X dle svých představ, ale zatím nevíme, kde se budou modely upravovat.

Zdroj: droid-life.com

Sbohem, Apple AI! 🛑 Velký přehled iOS 27 a tajné hinty na ohebný iPhone

💡ANKETA: Používáte na svém telefonu funkci Always-On Display (neustále zobrazené hodiny a notifikace)?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

V Číne, to je jasne, nie?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim