reklama

Google Fit – androidí odpověď na HealthKit od Applu?

Google Fit – androidí odpověď na HealthKit od Applu?
2014-06-13T07:21:53+02:00
• 13. 6. 2014

Zdraví, sportování a sledování srdečního tepu nebo kroků – takový je trend v současnosti i mezi chytrými zařízeními. Jednotliví výrobci představují svá řešení, která vám napomáhají v lepším životním stylu, nebo vám jen umožňují zaznamenávat sportovní výkony.

google-android-wear-motorola-360-2

V této oblasti se neangažují jen výrobci. Například Apple představil společně s iOS 8 HealthKit, jenž slouží na agregování údajů nejen o sportovních výkonech. Následně si je můžete prohlížet v aplikaci Healthbook. Dle webu Forbes připravuje vlastní řešení i sám Google, který by měl novinku představit na letošním Google I/O 2014 (Extended).

Nová služba by se měla jmenovat Google Fit a nabídne otevřené API pro vývojáře, aby mohli své aplikace propojit s touto novinkou. Bude se jednat taktéž o agregátor informací o sportovních výkonech, o zdravotním stavu, srdečním tepu a tak podobně. Kromě představení nové služby bychom se měli dozvědět, kteří partneři budou jako první zapojeni do tohoto programu.

V tuto chvíli není zcela jasné, jestli Google Fit bude integrován do Androidu (případně do systému Android Wear) skrze Google Play Services, nebo se bude jednat o samostatnou aplikaci. Vše bychom se měli dozvědět na letošní vývojářské konferenci, kde bude věnováno několik sezení a přednášek právě nositelným zařízením, která dokáží zaznamenávat životní funkce.

Zdroje: forbes.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim