reklama

Flappy Bird naprogramován ve Swiftu iOS

Flappy Bird naprogramován ve Swiftu [iOS]
2014-06-05T08:00:02+02:00
• 5. 6. 2014

Je to méně než dva dny, kdy Apple představil nový programovací jazyk Swift pro iOS. A nyní je zde snad téměř identický klon známé hry Flappy Bird, který je naprogramován právě ve Swiftu. Ačkoliv se na některých portálech můžete dočíst, že tomuto vývojáři trvalo jen 4 hodiny vše vytvořit, není to úplně pravda. Sám vývojář uvádí, že kompletní programování mu trvalo přes 9 hodin včetně přestávek a dalších drobností.

flappy

Nedorozumění, jež některé portály bleskurychle rozšířily díky komentáři autora Nate Murrayho na portálu Hacker News, zní takto: „Mám okolo 4 hodin zkušeností s jazykem Swift…„.

Murray, dříve inženýr v internetových službách IFTTT a nyní spoluzakladatel nedávno spuštěné  leran to code on-line školy Fullstack.io, má zvláštní zájem o nejnovější jazyk od Applu. Sám říká, že jejich společnost bude brzy učit programování her ve Swiftu.

Nicméně, neexistuje žádné oficiální tvrzení, že autor skutečně vypustí verzi Flappy Bird na iTunes App Store. Autor pouze dodává, že je zde možnost vyzkoušet si nový herní framework na již prověřené hře. Jelikož hra Flappy Bird má skvělou kombinaci jednoduché implementace a „zábavného“ hraní hned po dokončení.

687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f314e4c6f546f552e676966

Zprávy o klonu Flappy Bird ve Swiftu si již našly cestu na internet v dost velké míře, a tak není divu, že Swift zatím boduje o nových i stávajících vývojářů nejen svou rychlostí a všemi možnými výhodami, ale zároveň je i jednodušší na naučení, než jeho předchůdce Objective-C. Tudíž naděje Applu přilákat programátory, ať už ty zasloužilé, nebo jen začínající studenty, vcelku rychle stoupají. V krátkém čase, jenž Murray měl na seznámení se s jazykem Swift, uznává, že má opravdu velkou šanci snížit bariéry pro vstup nových programátorů. Také je to z velké části díky „dětskému hřišti“, které vám zobrazí výsledek kódu v reálném čase.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim