reklama

Android L – nové API pro kameru přináší více možností

Android L – nové API pro kameru přináší více možností
2014-06-30T15:48:44+01:00
• 30. 6. 2014

V tuto chvíli vývojáři začínají pracovat na vylepšování svých aplikací, aby byly přizpůsobeny novému Androidu. K tomu jim napomáhá preview verze, kterou jsme si již vyzkoušeli a natočili jsme pro vás video. Největším problém je změna běhového prostředí na ART, tudíž se zprvu pracují na kompatibilitě.

Mezitím se prozkoumávají nové možnosti Androidu L. Jednou z novinek je vylepšené API pro kameru, kde se Google zaměřil zejména na vylepšení výkonu. Jako ukázka razantního skoku může postačovat funkce “burst” mód – rychlofocení. Díky novému API může například Nexus 5 zaznamenat 8MPx fotografie s razancí 30 snímků za sekundu.

nexusae0_Screen-Shot-2014-06-27-at-2.38.06-PM-668x367

Ukázka rychlosti focení nového API – 30 snímků za sekundu (8 MPx)

Screenshot_18

Ukázka rychlosti focení současného API – 1 až 3 snímky za sekundu (8 MPx)

Kromě toho jsme se dočkali dalších novinek, z kterých můžeme vyzdvihnout například Digitální negativ (DNG). V něm jsou uchovávaná RAW data fotografií, což přináší větší možnosti pro práci s výslednými snímky. Navíc je zde podporoa přímo v softwaru od Adobe.

Vylepšené API nabízí i další možnosti, díky kterým budeme moci více manipulovat s nastavením při focení. Případně umožňuje dodatečné úpravy.

Nyní si musíme počkat, jak tyto výhody využijí sami vývojáři. Otázka je, jestli se dočkáme i integrace do nativní aplikace Kamera od Googlu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim