Samsung WW9000: větší displeje i do praček

Samsung WW9000: větší displeje i do praček
2014-05-26T15:24:26+02:00
• 25. 5. 2014
4

Chytré telefony nejsou jediný segmentem trhu, kde společnost Samsung chce zavádět větší úhlopříčky displeje. Tento nastolený trend posledních několika desítek měsíců dorazil i do domácí spotřebičů, jako je pračka. Snaha celosvětových výrobců prošpikovat domácnosti chytrými technologiemi  dostává další rozměr. Chytrá pračka nese označení WW9000 a rovnou u ní můžete zapomenout na nějaké budíky či tlačítka, jak jste byli až doposud zvyklí.

Samsung WW9000

Samsung WW9000 doslova hýří nejmodernějšími technologiemi. Propracovaný design v sobě ukrývá inteligentní funkce, které jsou šetrné jak k vašemu prádlu, tak k přírodě z pohledu spotřeby energie. Do bubnu s předním plněním byl umístěn o něco výše, než jak je zvykem u standardních praček, takže majitelé mohou prádlo snadněji vkládat do útrob pračky. Jediným ovládacím prvkem je dotykový displej s 5palcovou úhlopříčkou, na nějž se můžete bezdrátově připojit přes chytrý telefon. Kromě běžného ovládání lze například pozorovat zbývající dobu praní.

Výrobce také myslel na úplné laiky v domácnosti tím, že bubny snímají čtyři speciální snímače. Ty po vložení prádla zjistí celkové zatížení, míru zašpinění, vypočítá potřebné množství vody a pracích prostředků. Po vypočítání dojde k automatickému navolení nejlepšího pracího cyklu včetně volby teploty, času, odstředivé rychlosti nebo dávkování pracích prostředků. Zde veškerá inteligence pračky nekončí, neboť pračka dokáže rozeznat skvrny od trávy, bláta, potravin, maziv a vyprat je na základě předdefinovaných programů s názvem Zahradnictví či Vaření a stolování.

Samsung WW9000 - design Samsung WW9000 - programy

Samsung WW9000 - displej Samsung WW9000 - ovládání

Menší spotřebu energie zajišťuje technologie Eco Bubble, která v bubnu za pomocí bublinového generátoru a vody se vzduchem vytvoří bubliny. Následně se napustí pracími prostředky, vytvoří velké množství mýdlové pěny a ty dokážou rychleji pronikat do struktury látky, čímž ušetří nejen elektrickou energii. Otázku hluku s vibracemi řeší speciální senzory pro vyvážení bubnu. Při vyšších otáčkách mu napomáhají nerezové kuličky, za to naopak u nižších otáček svoji funkci plní silné magnety. Nakonec oficiální prodej má začít někdy v tomto měsíci za cenu v přepočtu okolo 57 250 Kč bez DPH.

Zdroj: global.samsungtomorrow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Kateřina Kubíková

2. 3. 2020, 17:42

Kdybych si kupovala pračku, tak už jedině Samsung. Teď jsme si od nich koupili lednici a jsme přímo nadšení. Přijde mi, že oproti ostatním značkám jsou o krok napřed, takže se ani nedivím, že když se podíváte na test praček, tak zabírá první místa, teda alespoň tady – https://www.rankito.cz/nejlepsi-pracky/ . Ty technologie i design posouvají na úplně jinou úroveň.

“dotykový displej s 5palcovým rozlišením“ to je blbost.

Antonín Horňáček

26. 5. 2014, 18:46

Dobrý den, děkuji za zpětnou vazbu, chyba opravena.

Stane se :-)

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat