reklama

Project Cider umožňuje spouštět iOS aplikace na Androidu

Project Cider umožňuje spouštět iOS aplikace na Androidu
2014-05-15T08:12:04+02:00
• 15. 5. 2014

Nový projekt pojmenovaný Cider umožňuje spouštět aplikace určené pro operační systém iOS na Androidu. Ačkoli to může znít jako sci-fi, šest studentů se o to postaralo. Jedná se o podobnou formu jako například na Linuxu mnoho uživatelů spouští aplikace pro Windows díky programu Wine.

Nejedná se zde ale o virtualizaci iOS, nýbrž zjednodušeně řečeno překlad API z iOS na Android. Díky tomu není tato operace tak náročná, i přesto vyžaduje dost výkonu. Projekt Cider adaptuje tedy kód v reálném čase a přizpůsobuje jej, aby nebylo nutné aplikace nějak upravovat.  Systém si poradí i s hardwarovou akcelerací. Jak to celé funguje v praxi, můžete zhlédnout na videu výše.

Taková to kompatibilita by rozhodně mohla být užitečná především pro uživatele Android tabletů. Na druhou stranu dnes již většina aplikací vychází zároveň na obě platformy. Project Cider by do budoucna mohl mít i nějaké právní komplikace.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim