reklama

Prodej iPhonu 4 po téměř 4 letech definitivně končí

Prodej iPhonu 4 po téměř 4 letech definitivně končí
2014-05-09T15:14:46+02:00
• 9. 5. 2014

Apple iPhone 4 byl představen před necelými čtyřmi lety v červnu 2010 na konferenci WWDC. Navzdory svému stáří stále podporuje nejnovější verzi iOS. Apple přestal tento model prodávat vloni na podzim, ale netrvalo dlouho a v lednu se vrátil na pulty obchodů ve vybraných zemích. Nyní se ale definitivně stahuje z prodeje.

iphone-4

Model iPhone 4 se přestal ve většině zemí prodávat v loni na podzim s uvedením iPhonu 5c a 5s. Poté se na začátku roku začal prodávat například v Indii či Brazílii. Jeho úkolem bylo rozšířit uživatelskou základnu jablečné společnosti a to se mu dle zdrojů také povedlo. Přesto nebyl čtyři roky starý model nějak výrazně levný, v Indii se prodávala 8GB varianta za 15 000 rupií, což je v přepočtu asi 5000 Kč. Výroba iPhonu 4 je nyní ukončena a již se jen doprodají poslední zásoby.

Končí tak poslední iPhone představený samotným Stevem Jobsem. Ukončení jeho prodeje může souviset také s novým iOS 8, který právě tento model již nedostane a jeho představení se dočkáme již příští měsíc. Celkem si ale i tak zasloužil čtyři roky podpory od výrobce, o čemž si mohou telefony s Androidem nechat jen zdát.

IMG_0182

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim