reklama

Poslední květnová sobota patří mobilním vývojářům

Poslední květnová sobota patří mobilním vývojářům
2014-05-29T12:08:42+02:00
• 29. 5. 2014

Praha, 29. 5. 2014 – V sobotu přijede po čtvrté do Prahy více než 300 mobilních vývojářů z Česka a Slovenska. Jednodenní konference o vývoji mobilních aplikací mDevCamp strhává čím dál více pozornosti vývojářů. Není se čemu divit, i letošní program je nabitý – technické přednášky, inspirativní talky nejen o mobilním vývoji, herní místnosti s nejnovější technikou, domácí občerstvení, interaktivní hra pro všechny zúčastněné i závěrečná afterparty.

“Místa na konferenci se zaplnila desetkát rychleji než vloni, vyprodáno jsme měli během pěti dnů,” popisuje hlavní organizátor mDevCampu Michal Šrajer ze studia Inmite.

Pokud i vy patříte mezi ty, na které se letos bohužel nedostalo, můžeme poradit, abyste sledovali Twitter, Google+ a nebo si zaregistrovali newsletter, kterým chtějí organizátoři zprostředkovat to nejzajímavější, co se na mDevCampu odehraje, včetně videozáznamů všech přednášek.

mDevCamp_2013_fullres-1068

Podrobný program se seznamem všech vystupujících je už nyní na webu. Přednášet budou zástupci společností Google, Apiary.io, GoodData, IBM, MADFINGER Games, Inmite a mnoha dalších, ale také úspěšní nezávislí vývojáři. Řeč nebude zdaleka jen o vývoji mobilních aplikací a her.

Novinkou jsou odpolední krátká inspirativní vystoupení (podobná těm, která znáte například z TED konferencí). Celkem jich bude 10 a hlavními tématy budou fenomén “internetu věcí”, mobilní byznys, mobilní weby, ale i “big data” nebo mobilní aplikace pro lepší svět.

Organizátoři letos také vyšperkovali doprovodný program, takže budou-li si návštěvníci chtít v průběhu dne od návalu nových informací odpočinout, mohou si ve “future gaming hall(way)” hrát s takovými hračkami jako jsou Google Glass, LEAP Motion, Oculus VR a další. Geeky bude určitě lákat i hra Artemis, nebo možnost vyrobit si vlastní jednoduchý hardware v pájecím koutku.

“Během celého dne bude také možnost navázat kontakt s neziskovými organizacemi, které se na akci představí. Budou mít i technické přednášky o tom, co zajímavého řeší a jak se vyvíjí například aplikace pro pomoc nevidomým nebo lidem se sluchovým postižením,” popisuje Michal Šrajer a věří, že výsledkem takových setkání může být spolupráce vývojářů na nových mobilních projektech, které pomohou zlepšit svět.

mDevCamp se už tradičně bude konat v Praze – Dejvicích na Fakultě informačních technologií ČVUT v sobotu 31. května 2014. Vstup pro registrované návštěvníky se otevře od 8.30.

Konferenci organizuje studio Inmite. Hlavními partnery jsou IBM a Nadace Vodafone ČR. Hlavními mediálními partnery jsou portály Zdrojak.cz, SvetAndroida.cz a SmartMania.cz.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim