reklama

Innolux bude třetím dodavatelem displejů pro iPhone 6

Innolux bude třetím dodavatelem displejů pro iPhone 6
2014-05-22T07:30:24+01:00
• 22. 5. 2014

Vysokou poptávku po nové generaci iPhonu 6 dokáže společnost Apple s největší pravděpodobností uspokojit. Na pomoc si totiž přizvala třetího dodavatele displejů, na něhož bylo údajně vyhlášené výběrové řízení. Vítězem se překvapivě stala méně známá firma z Tchaj-wanu, která porazila dva nejznámější velikány z Jižní Koreje a Japonska. Stále rostoucí spekulace kolem této očekávané novinky jsou tak doplněny alespoň o jednu věrohodnější informaci.

Innolux

První zúčastněný, společnost Samsung, nezískala tuto zakázku, jelikož Apple se již dlouhodobě snaží o co nejmenší závislost na jejich dodávkách součástek, což ani není divu. Patentové spory neznají svého konce a kalifornský výrobce nechce být vystavován nebezpečí plynoucí z možného pozastavení dodávek. Druhým zájemcem byla společnost Sharp, která neprošla prvotními testy, kde konečné výsledky neodpovídaly kvalitativním požadavkům. K současným dodavatelům přijde tedy i třetí hráč, kterým se stane společnost InnoLux.

Ta dostane na starost třetinu výroby 4,7palcových displejů pro iPhone 6, stejně jako společnost LG Dispay a Japan Display. V případě firmy InnoLux nejde o žádného nováčka na trhu. Společnost od roku 2003 svými displeji osazuje monitory, televizory, notebooky nebo mobilní telefony. Zda součástí výroby budou také displeje pro druhý větší iPhone 6 s úhlopříčkou okolo 5,5 palce, není zatím známo, takže nezbývá nic jiného než čekat, co následující týdny ještě přinesou.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim