reklama

Innolux bude třetím dodavatelem displejů pro iPhone 6

Innolux bude třetím dodavatelem displejů pro iPhone 6
2014-05-22T07:30:24+02:00
• 22. 5. 2014

Vysokou poptávku po nové generaci iPhonu 6 dokáže společnost Apple s největší pravděpodobností uspokojit. Na pomoc si totiž přizvala třetího dodavatele displejů, na něhož bylo údajně vyhlášené výběrové řízení. Vítězem se překvapivě stala méně známá firma z Tchaj-wanu, která porazila dva nejznámější velikány z Jižní Koreje a Japonska. Stále rostoucí spekulace kolem této očekávané novinky jsou tak doplněny alespoň o jednu věrohodnější informaci.

Innolux

První zúčastněný, společnost Samsung, nezískala tuto zakázku, jelikož Apple se již dlouhodobě snaží o co nejmenší závislost na jejich dodávkách součástek, což ani není divu. Patentové spory neznají svého konce a kalifornský výrobce nechce být vystavován nebezpečí plynoucí z možného pozastavení dodávek. Druhým zájemcem byla společnost Sharp, která neprošla prvotními testy, kde konečné výsledky neodpovídaly kvalitativním požadavkům. K současným dodavatelům přijde tedy i třetí hráč, kterým se stane společnost InnoLux.

Ta dostane na starost třetinu výroby 4,7palcových displejů pro iPhone 6, stejně jako společnost LG Dispay a Japan Display. V případě firmy InnoLux nejde o žádného nováčka na trhu. Společnost od roku 2003 svými displeji osazuje monitory, televizory, notebooky nebo mobilní telefony. Zda součástí výroby budou také displeje pro druhý větší iPhone 6 s úhlopříčkou okolo 5,5 palce, není zatím známo, takže nezbývá nic jiného než čekat, co následující týdny ještě přinesou.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim