reklama

Google uvádí Učebnu – nástroj pro zjednodušení výuky

Google uvádí Učebnu – nástroj pro zjednodušení výuky
2014-05-07T06:50:05+01:00
• 7. 5. 2014

To, že se moderní technologie začínají používat při výuce na školách, není jistě překvapením. Včera Google představil nový nástroj, který má značně pomoci při výuce jak učitelům, tak i samotným studentům.

Google Apps Logo

Tento nástroj se jmenuje Učebna (Classroom) a jeho úkolem je jednoduše vytvářet, organizovat a sbírat úkoly, zajišťovat zpětnou vazbu od studentů a snadno komunikovat s třídami, které jednotlivý učitel učí.

Výukové nástroje mají být jednoduché a snadno ovladatelné. A toho si je společnost vědoma. Google si pak od Učebny slibuje, že nabídne učitelům více času pro učení jejich studentů, a naproti tomu studenti budou mít více času se něco naučit.

Aplikace bude spolupracovat s Google Docs, Google Drive a Gmail, aby mohla pomoci učitelům vybírat domácí úlohy bez toho, že by je studenti museli mít fyzicky vypracované na papíře. Učitel tak bude lehce sledovat, kdo domácí úkol splnil, a tak bude moci v reálném čase poskytovat zpětnou vazbu jednotlivým studentům.

Kromě toho by mělo také dojít k vylepší komunikace ve třídě. Učitel bude moci žákům klást otázky a komentovat příspěvky studentů. To má za úkol pomoci komunikaci během výuky, ale také mimo ní. Všechny úlohy mohou učitelé organizovat prostřednictvím složek vytvořených na Google Drive pro jednotlivé úkoly a studenty. Samotný student pak bude moci jednoduše kontrolovat, co mu jeho vyučující zadal.

Učebna je zatím dostupná pouze v preview verzi, pro kterou se zájemci musí přihlásit. Google oznámil, že v počátku bude umožněn přístup pro omezené množství učitelů, kteří si budou moci vyzkoušet tohoto pomocníka po dobu jednoho měsíce. V září by pak měl být celý projekt spuštěn pro všechny školy, které používají Google Apps pro výuku. Vývojáři, kteří se na tomto projektu chtějí podílet, se také mohou přihlásit.

Google pak oznámil, že stejně jako zbytek aplikací určených pro výuku, tak i tato bude bez reklam. Aplikace tak nebude využívat obsahu nebo dat studentů pro reklamní účely.

učebna-google-js

Je velice pozitivní, že se společnosti jako Google nebo Apple snaží vylepšovat nástroje, kterými dojde ke zlepšení a zefektivnění výuky pro studenty, ale také pro jejich učitele. Pozitivní je také to, že stránky projektu jsou již plně v češtině, takže i učitelé zdejších škol se budou moci do tohoto projektu zapojit.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim