reklama

Google Play Services – aktualizace na verzi 4.4 přináší několik novinek

Google Play Services – aktualizace na verzi 4.4 přináší několik novinek
2014-05-10T18:05:56+02:00
• 8. 5. 2014

Google pravidelně vydává aktualizace uprostřed týdne. Již jsme se dočkali menšího vylepšení aplikace Fotoaparát Google a nyní novinky přichází s novou verzí Google Play Services. Změny nejsou viditelné pro běžné uživatele, zejména potěší vývojáře. Ve výsledku z nich stejně budou těžit sami majitelé smartphonů a tabletů.

Nepřehlédněte: Google Play Services 4.4 obsahují řadu skrytých novinek.

street-n7

Nově budou moci vývojáři využít rozšířené API v rámci Google Maps. Přináší možnost implementovat fotografický obsah z Google Street View (samozřejmě se tím myslí i photosphere snímky v mapách) ve svých aplikacích. Pokud by měla nějaká zoo svou aplikaci, mohla by přímo do ní integrovat Street View záběry. Uživatel by tak nebyl odkazován na aplikaci od Googlu.

Vývojáři díky verzi 4.4 Google Play Services budou moci zjistit, jestli majitel smartphonu jde normální chůzí nebo jestli běží. To se zejména bude hodit u fitness aplikací, které se musely spoléhat na vlastní řešení zjišťování těchto informací.

V rámci Games Services došlo jen na menší změnu. Již minule byla představena novinka v podobě „game gifts“. Tentokrát uživatel může vybrat větší množství dárků pro zaslání. Mobilní reklama se taktéž dočkala rozšíření. Uživatelé budou moci přímo koupit nabízený produkt ze samotné reklamy v aplikaci.

Samozřejmě došlo na další drobná vylepšení a opravy. Nová verze Google Play Services bude uvolňována postupně a ani si nemusíte všimnout, že u vás proběhla aktualizace.

logo-app Služby Google Play Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: android-developers.blogspot.cz, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim