reklama

Byl spatřen notebook HP běžící na Androidu

Byl spatřen notebook HP běžící na Androidu
2014-05-02T07:55:02+01:00
• 2. 5. 2014

Někdo by si mohl myslet, že Android je operační systém pouze pro tablety a mobilní zařízení, to však není zcela pravda a přesvědčit se o tom můžete sami. Spousta různých zařízení dnes běží na Androidu, např. hodinky s Androidem, Smart TV, herní konzole a mnoho dalších.

 

slatebook-android

Na internetu se objevily zvěsti o chystaném notebooku společnosti HP, který poběží právě a pouze na Androidu. Tento notebook by měl mít 14″palcový displej a samozřejmě, jak jsme zvyklí, klávesnici. Mělo by se jednat o displej s FullHD rozlišením, přičemž by měl přístroj pohánět čtyřjádrový procesor od společnosti NVIDIA. Paměť RAM má velikost 2 GB a notebook bude osazen reproduktory značky Beats Audio. Dle dosavadních informací bychom v notebooku měli naleznout slot na SIM kartu, díky čemuž můžete být připojení pomocí mobilního internetu kdekoliv.

Prozatím se společnost HP k těmto informacím nijak nevyjádřila, proto je nutné je brát s rezervou.

Jaký máte názor na takováto zařízení? Dle mého názoru tento notebook rozhodně není cílen na uživatele, kteří potřebují maximální výkon, např. pro hraní her a render videí. Spíše si myslím, že je využijí především nenároční lidé pro procházení internetu a dělání základních operací. Také si myslím, že tento notebook by mohli využít hlavně školáci, díky dlouhé výdrži, lehkosti a celkové velikosti.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim