reklama

Adidas miCoach Smart Ball: chytrý míč propletený senzory

Adidas miCoach Smart Ball: chytrý míč propletený senzory
2014-05-30T12:00:17+02:00
• 30. 5. 2014

Technologický nejvyspělejší fotbalový míč na světě přichází po několika letech vývoje do oficiálního prodeje. Společnost Adidas na něm pracovala od roku 2009 a nese jméno miCoach Smart Ball. Ještě před začátkem mistroství světa ve fotbale můžete snadno zlepšovat své dovednosti s nápomocí aplikace v chytrém telefonu, do které směřují veškerá data získaná z bezdrátových senzorů umístěné na vnitřní stěně míče. Každopádně nejde zrovna o levnou záležitost.

Adidas miCoach Smart Ball (2)

Do míče byly vpraveny malé svazky snímačů analyzující jeho pohyb, rychlost nebo trajektorii. Získaná data směřují přes Bluetooth do určité aplikace, která pomáhá při tréninku techniky volných kopů, penalt, dlouhých přihrávek, střel a rohů. Aplikace vždy rozpozná, co děláte špatně během práce s míčem. Rozvíjení jednotlivých dovedností zajišťují školení nebo přímo výukové programy v aplikaci.

Záznamová kniha nabízí statistiky, kde lze sledovat vaše výkony, ale také zlepšení. Progresivní režim dokonce určuje při jaké rychlosti či z jakého úhlu máte trefit míč. Nastavená prodejní cena 299 eur (tj. cca 8 219 Kč bez daně a dalších poplatků) předznamenává, že nepůjde o záležitost pro jednotlivce.  Jeho využití spíše uvítají fotbalové týmy jako jeden ze školících nástrojů.

Adidas miCoach Smart Ball (3)

Zdroj: cnet.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim