reklama

5 aplikací ze storu – všehochuť na iOS

5 aplikací ze storu – všehochuť na iOS
2014-05-01T19:41:12+02:00
• 1. 5. 2014

Po pár týdnech se v našem seriálu 5 aplikací ze storu opět vracíme do vod jablečného systému iOS.

itunes_app_store_icon_field_640_large_verge_medium_landscape

První pomoc

Tuto aplikaci by měl mít ve svém telefonu každý. Jak již název napovídá, jedná se o pomocníka při jakémkoliv úrazu. Aplikace je rozdělena do několika sekcí. V té první se můžete naučit první pomoc při různých situacích – například pokud člověk nedýchá. K dispozici je detailní postup včetně obrázků a i video.

Druhá sekce vás naopak připraví na různé krizové situace typu extrémní horko či povodně. Nakonec asi ta nejdůležitější – co dělat v nouzi. Opět je zde detailní postup, co dělat včetně videí. Aplikace navíc nabízí velmi povedený grafický kabátek a je zdarma.

obrázek 1 obrázek 2

logo-app První pomoc Developer Zdarma iOS

Slovník do kapsy

Překladač od Googlu sice také není špatný slovník, ale vyžaduje připojení k internetu. Avšak Slovník do kapsy vám hned při prvním spuštění nabídne stažení souborů, přičemž anglický slovník má 116 MB včetně poslechu slovíček.

obrázek 1 (4) obrázek 2 (2)

logo-app Slovník do kapsy Developer Zdarma iOS

Tabletenky

Velmi povedená aplikace, pomocí které pohodlně nakoupíte letenky. Na první obrazovce si vyberete, jako chcete agenturu a poté na přehledném dialogu vybíráte, kam chcete letět, na jak dlouho a další parametry. Po zadání těchto údajů vám aplikace nabídne dostupné letecké společnosti seřazené od nejlevnější. Následně můžete letenky rovnou koupit.

obrázek 3 obrázek 4

logo-app Tabletenky Developer Zdarma iOS

Battery doctor

Tato aplikace vám umí zobrazit, za jak dlouho se váš telefon vybije. Velmi mě zaujalo zobrazení, jak dlouho telefon vydrží při dané činnosti – například svítit LED diodou nebo nahrávat video. Mimo to umí aplikace ještě promazat dočasné soubory a vyčistit paměť RAM, tomu bych ale vzhledem k uzavřenosti iOS moc nevěřil.

unnamed (1) unnamed

logo-app Battery Doctor - Master of Battery Maintenance Developer Zdarma iOS

Rayman Jungle run

Tato hra nepatří mezi žádné nováčky. V Obchodech s aplikacemi se nachází již nějakou dobu a stále si drží své kouzlo. Běhání, skákání a sbírání předmětů vám může zpříjemnit chvilky nudy nebo čekání.

IMG_0177 IMG_0178

logo-app Rayman Jungle Run Developer Zdarma iOS

 

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim