reklama

ZTE – rok 2013 ve jménu zisku a patentů

ZTE – rok 2013 ve jménu zisku a patentů
2014-04-12T14:45:08+02:00
• 12. 4. 2014

Společnost ZTE prostřednictvím zastupující tiskové agentury pro Českou republiku zveřejnila svůj výsledek hospodaření za uplynulý rok. Podle detailního rozpisu je jasné, že v roce 2013 se čínskému výrobci dařilo, za čímž údajně stojí hned několik faktorů. Největší podíl nese lepší optimalizace nákladů, větší kontrola prodejů, bližší spolupráce s významnými mobilními operátory a spoluúčast na rozvoji LTE technologie.

ZTE-logo

Finanční výsledek odhaluje čistý zisk ve výši 1,36 miliard jüanů (tj. v přepočtu cca 4,33 miliard Kč). Samotné příjmy činily 75,2 miliard jüanů a ze 47 % jsou tvořeny z domácího trhu v Číně, zbývající procenta patří mezinárodním trhům. Za dodávku LTE technologií společnost celkem vydělala zhruba 4,97 miliard jüanů, což znamená meziroční vzestup o úctyhodných 200 % a tím se zároveň stala nejrychleji rostoucím dodavatelem na světě.

Z pohledu výdajů ZTE především investovalo do oblasti výzkumu s vývojem, kde skončila na druhé příčce mezi světově největšími registrátory nových patentů. Výrobce podal žádost o více než 50 000 patentů, přičemž 16 000 má momentálně ve vlastnictví. Do letošního roku společnost vstupuje s cílem nadále podporovat rozvoj sítě 4. generace, širokopásmových přenosových technologií a přinášet chytrá zařízení včetně wearable zařízení.

ZTE_2013_performance_LR

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim