reklama

ZTE – rok 2013 ve jménu zisku a patentů

ZTE – rok 2013 ve jménu zisku a patentů
2014-04-12T14:45:08+02:00
• 12. 4. 2014

Společnost ZTE prostřednictvím zastupující tiskové agentury pro Českou republiku zveřejnila svůj výsledek hospodaření za uplynulý rok. Podle detailního rozpisu je jasné, že v roce 2013 se čínskému výrobci dařilo, za čímž údajně stojí hned několik faktorů. Největší podíl nese lepší optimalizace nákladů, větší kontrola prodejů, bližší spolupráce s významnými mobilními operátory a spoluúčast na rozvoji LTE technologie.

ZTE-logo

Finanční výsledek odhaluje čistý zisk ve výši 1,36 miliard jüanů (tj. v přepočtu cca 4,33 miliard Kč). Samotné příjmy činily 75,2 miliard jüanů a ze 47 % jsou tvořeny z domácího trhu v Číně, zbývající procenta patří mezinárodním trhům. Za dodávku LTE technologií společnost celkem vydělala zhruba 4,97 miliard jüanů, což znamená meziroční vzestup o úctyhodných 200 % a tím se zároveň stala nejrychleji rostoucím dodavatelem na světě.

Z pohledu výdajů ZTE především investovalo do oblasti výzkumu s vývojem, kde skončila na druhé příčce mezi světově největšími registrátory nových patentů. Výrobce podal žádost o více než 50 000 patentů, přičemž 16 000 má momentálně ve vlastnictví. Do letošního roku společnost vstupuje s cílem nadále podporovat rozvoj sítě 4. generace, širokopásmových přenosových technologií a přinášet chytrá zařízení včetně wearable zařízení.

ZTE_2013_performance_LR

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim