reklama

Ubuntu pro Android – čekání se protáhne

Ubuntu pro Android – čekání se protáhne
2014-04-30T23:04:14+02:00
• 30. 4. 2014
2

Pamatujete si projekt Ubuntu pro Android? Hlavní myšlenka spočívala v lepším využití smartphonu se systémem od Googlu. Při běžném používání byste takřka nic nepoznali na svém zařízení. Avšak k razantní změně by došlo při zapojení do dockovací stanice, ke které by byly připojeny periférie – myš, klávesnice a monitor.

DSCF2927_originalwm1

V tu chvíli by došlo ke spuštění systému Ubuntu a měli byste plnohodnotný operační systém. Projekt je zaměřen na lepší využití top modelů, jenž mají dostatek výkonu pro náročné systémy. Společnost Canonical stojící za vývoj vše představila v názorném videu, které je z roku 2012.

Vývoj Ubuntu pro Android je téměř hotov, aspoň ze strany společnosti Canonical. Avšak poslední díl skládačky chybí. K úplnému dokončení je zapotřebí sehnat partnera, jehož hlavním úkolem bude vytvořit potřebné změny na straně systému Android, nebo spíše vytvořit zařízení, na kterém by mohl fungovat systém Ubuntu pro Android.

Bohužel se jedná o dosti velký problém. Společnost Canonical doposud nesehnala takového partnera a dokonce ani neprobíhají jednání s možnými firmami. Zřejmě se díky tomu Ubuntu pro Android dostává do slepé uličky.

V současnosti tak zůstává ve hře systém Ubuntu Touch, který již má hardwarové partnery.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

To vypadá zajímavé. Asi bych do toho šel…

Tomáš Zelina

1. 5. 2014, 21:30

Ano, zajímavé by to bylo, jenže Canonical s telefonním hardwarem naprosto vůbec neumí, když posledně vypustili Ubuntu pro Nexus 7, byla to padající polofunkční hrůza…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim