reklama

Tržby z aplikací na Google Play se zlepšují

Tržby z aplikací na Google Play se zlepšují
2014-04-26T14:47:43+01:00
• 25. 4. 2014
1

Android dlouhodobě dominuje na poli mobilních platforem. Jedničkou zůstává i v počtu stažených aplikací ve svém obchodě Google Play. Konkurenční iOS App Store stále přesto dosahuje na mnohem vyšší tržby. Analytická společnost App Annie zveřejnila své výsledky za první kvartál roku 2014. Průzkum provedla sbíráním dat z více než 150 zemích po celém světě a sledováním aplikací na Google Play a iOS App Store.

Google Play dosáhlo 45% nárůstu v počtu stažených aplikací oproti App Storu. Přesto však App Store generuje v příjmech neuvěřitelných 85 %. Nová čísla ale ukazují, že se rozdíl začíná postupně snižovat.

app-stores-growth-q1-2014

K celkovému objemu stažených aplikací na Google Play přispívají také rozvíjející se země, jako je např. Mexiko, kde byl 75% nárůst smartphonů za minulý rok. Dále dominují státy, jako jsou Brazílie a Rusko. Celkové tržby poté nejvíce dotahují až USA, Velká Británie nebo Japonsko.

google-play-revenue

Růst tržeb v iOS App Store nejvíce táhnou státy, jako jsou Čína a USA. Zajímavý vzestup zaznamenal Vietnam nebo Jižní Afrika. Samotná Čína si meziročně polepšila o 70 %, a to především díky hrám. Finanční aplikace taktéž pomohly celkovým tržbám a ty meziročně vzrostly o 45 %, ale i nadále dominují hry se svými 75 %.

Na Google Play jsou také nejsilnější kategorií hry s tržbami až 90 %. Následují je komunikační klienti (WhatsApp, Facebook Messenger, LINE, Telegram, Threema) a nástroje, jako jsou např. antivirové skenery.

ios-revenue

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Krejza

Zajímám se o mobilní platformy a v současné chvíli vlastním zařízení s iOS a OSX.

Komentáře

Petr Vaněk

25. 4. 2014, 16:39

Tohle je docela zajímavé téma, myslím že i docela ožehavé, protože se hodně zmiňuje na konferencích zmiňovaných firem.
Apple se nemá čím chlubit, tržby z obchodu nejsou žádná výhra, a zákazník si díky této statistice nezlepší názor na firmu.
Zároveň google taky ne, jelikož pro vývojáře to není moc přívětivá zpráva. Android je ale dominantní hráč na trhu proto pro něj budou dále vyvíjet aplikace.
Podle mě ale ani jedna z možností není ideální a v konečném důsledku na to doplatí zákazník.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat