reklama

Samsung chystá nový autorizační systém pro peněženku

Samsung chystá nový autorizační systém pro peněženku
2014-04-22T14:25:41+02:00
• 22. 4. 2014

Uvedením modelu Galaxy S5 se čtečkou otisků prstů společnost Samsung neztrácí zájem o prohlubování používání technologie pro běžné uživatele. Zahraniční server orientovaný hlavně na jihokorejského výrobce přináší nové informace týkající se vlastního řešení elektronické peněženky, která bude nejenom k ověřování vyžadovat více než jeden otisk prstu. Odhalený patent byl nedávno podán u USPTO (United States Patent and Trademark Office), takže jeho uvedení do praxe by mohlo proběhnout právě v následujících měsících.

e-wallet

Patent odhaluje, že celý systém dostane několik bezpečnostních vrstev, které budou využívány ve spojení při práci se skenerem otisků prstů. Přitom minulý týden byl skener prolomen u digitálních plateb přes službu PayPal, kde systém ani nevyžadovat zadání potřebného hesla. Samsung zřejmě myslel dopředu, což dokazují nově přidané úrovně zabezpečení u připravované peněženky. V úplném základu nastavení dostanou uživatelé k dispozici na výběr z automatického nebo manuálního výběru režimu platby. Největší rozdíl bude v tom, že automatický režim navždy uloží informace o kartě, zatímco u manuálu se nevyhnete vkládání informací o kartě při každém obchodu.

První autorizační vrstva si vyžádá PIN kód, podpis nebo odemykací gesto. V druhé potvrzovací části zařízení v jednom okamžiku oskenuje otisky ze dvou prstů. Doposud nebylo zmíněno, jak bude tato funkce fungovat, ale hovoří se o použití polovodiče nebo optické jednotky. Nakonec různé kombinace prstů v budoucnu má přinést možnost přiřadit různé kombinace otisků prstů pro otevření určené aplikace (např. peněženky, emailu atp.).

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat