reklama

Samsung chystá nový autorizační systém pro peněženku

Samsung chystá nový autorizační systém pro peněženku
2014-04-22T14:25:41+02:00
• 22. 4. 2014

Uvedením modelu Galaxy S5 se čtečkou otisků prstů společnost Samsung neztrácí zájem o prohlubování používání technologie pro běžné uživatele. Zahraniční server orientovaný hlavně na jihokorejského výrobce přináší nové informace týkající se vlastního řešení elektronické peněženky, která bude nejenom k ověřování vyžadovat více než jeden otisk prstu. Odhalený patent byl nedávno podán u USPTO (United States Patent and Trademark Office), takže jeho uvedení do praxe by mohlo proběhnout právě v následujících měsících.

e-wallet

Patent odhaluje, že celý systém dostane několik bezpečnostních vrstev, které budou využívány ve spojení při práci se skenerem otisků prstů. Přitom minulý týden byl skener prolomen u digitálních plateb přes službu PayPal, kde systém ani nevyžadovat zadání potřebného hesla. Samsung zřejmě myslel dopředu, což dokazují nově přidané úrovně zabezpečení u připravované peněženky. V úplném základu nastavení dostanou uživatelé k dispozici na výběr z automatického nebo manuálního výběru režimu platby. Největší rozdíl bude v tom, že automatický režim navždy uloží informace o kartě, zatímco u manuálu se nevyhnete vkládání informací o kartě při každém obchodu.

První autorizační vrstva si vyžádá PIN kód, podpis nebo odemykací gesto. V druhé potvrzovací části zařízení v jednom okamžiku oskenuje otisky ze dvou prstů. Doposud nebylo zmíněno, jak bude tato funkce fungovat, ale hovoří se o použití polovodiče nebo optické jednotky. Nakonec různé kombinace prstů v budoucnu má přinést možnost přiřadit různé kombinace otisků prstů pro otevření určené aplikace (např. peněženky, emailu atp.).

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim