reklama

Parallax fotky díky Fotoaparátu Google

Parallax fotky díky Fotoaparátu Google
2014-04-23T19:58:43+02:00
• 22. 4. 2014

Google minulý týden vypustil do Obchodu Play aplikaci Fotoaparát. Kromě nového ovládání jsme se dočkali funkce Rozostření objektu, která sklidila kladné ohlasy u uživatelů.

Screenshot_38

Díky této novince můžete nechat rozostřit pozadí za foceným objektem. V praxi jsme zjistili, že nejlepších výsledků docílíte, pokud je focený cíl menší velikosti. Například portréty osob jsou nejvhodnější.

Aby Google mohl docílit této funkce, musel do snímků přidat mapu hloubky. Ta je obsažena v každém snímku, díky čemuž můžete po vyfocení nastavit, jak moc má být pozadí rozostřené. Tohoto si všiml polský vývojář a přišel na další využití. Pomocí dostupných dat z fotek mohl vytvořit systém DEPHTY, který vytváří parallax efekt u snímků.

iOoIUkH JkCIGiO

CzJHuSW

Na obrázcích výše vidíte výsledek a můžeme říci, že se jedná o velmi povedený nástroj. Bohužel se nachází jen jako webová aplikace a nejde výsledné parallax snímky jednoduše exportovat. Pokud jste již pořídili několik takových snímků, můžete otestovat DEPTHY na této webové stránce.

Po nahrání snímku se vytvoří parallax obrázek. Nabízí dvě možnosti, díky kterým můžete mírně natáčet výsledek pohybem myši, nebo necháte automatický mód.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim