reklama

GEG ČR: webinář „Tablet v rukou učitele II.” aktualizováno

GEG ČR: webinář „Tablet v rukou učitele II.” [aktualizováno]
2014-04-25T07:54:28+02:00
• 21. 4. 2014
1

Google EDU Group ČR vás zve na další online seminář o tabletech ve školách. Tentokrát má podtitul: Tak trochu jiná realita – rozšířená realita ve škole.

GEG logo ctverec

S pojmem  rozšířená realita (augmented reality, AR) se můžete setkat v poslední době velmi často. Wikipedie říká, že je to  „označení používané pro reálný obraz světa doplněný počítačem vytvořenými objekty”. Jednoduše řečeno: zaměříte své mobilní zařízení na určitý objekt, text, obrázek apod. a aplikace vám zobrazí další informace či obrazy, které se k němu vztahují. Toho často využívají různé firmy třeba k reklamě – oživí svůj katalog tím, že do textu přidají videa či 3D modely, což jinak není možné.

Velmi široké pole se rozšířené realitě otevírá i ve vzdělávání. Představa, že mobil či tablet zaměříte do učebnice chemie a můžete si třeba nějakou molekulu prohlédnout ze všech stran, je určitě velmi lákavá.

Již dnes existuje celá řada aplikací pro systémy Android nebo iOS, některé i pro oba současně, které můžeme okamžitě ve škole využívat. Také již vznikají knihy, které propojují vzdělávání a zábavu s rozšířenou realitou a jsou dostupné v češtině.

Webinář se koná se ve čtvrtek 24. 4. 2014 ve 20 h.

Přímý přenos můžete sledovat:

Akci opět připravily skupiny GEG Učte s námi a GEG Děčín, vysíláním vás provede Jitka Rambousková.

V první části se setkáte s Martinem Lánou z GEG Děčín, který představí zajímavé aplikace pro Android. V druhé části ukáže Bohuslav Hora z GEG Učte s námi aplikace pro iOS.

Pokud jste nesledovali první webinář z cyklu o tabletech ve škole, podívejte se na záznam:

GEG ČR (Google EDU Group ČR) je neformální společenství pro podporu využívání Google technologií ve vzdělávání.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Zatím to všechno směřuje k tomu že mobil s androidem se zařadí mezi povinnou školní výbavu…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim