reklama

Texas Instruments: nový čip pro projektory Pico do mobilních technologií

Texas Instruments: nový čip pro projektory Pico do mobilních technologií
2014-03-14T11:38:22+01:00
• 13. 3. 2014

Texas Instruments uvedl novou čipovou sadu s podporou projektorů Pico. Prozatím nejznámější zařízení z roku 2012, Galaxy Beam od Samsungu, by tak mohlo v brzké době doplnit další chytré zařízení, u něhož lze očekávat větší výdrž baterie, kvalitnější projektor a celkově přijatelnější konstrukci. Druhý pokus o oživení tohoto segmentu trhu tak může dopadnout již o něco lépe.

Samsung Galaxy Beam

Čipset 0.3″ HD Tilt & Roll Pixel (TRP) DLP Pico dokáže přenášet obraz v HD kvalitě a přidaná technologie DLP Cinema jen zaručuje skutečnou kvalitu, jelikož přímo její uplatnění najdete především ve většině divadel. Zmenšené rozměry rozšíří možnost uplatnění i v jiných chytrých zařízení, nejen u telefonů. Výrobce tvrdí, že čip má o 30 % větší účinnosti, o 100 % větší jas, nebo dokonce o 50 % menší spotřebu energie.

Předchozí projektor u Galaxy Beamu nabízel 15 lumenů při projekci 50palcového obrazu s rozlišením 640 x 360 pixelů. To mělo hlavní dopad na baterii, která vydržela jen 3hodinový provoz. Projektory zřejmě mají nakročeno do další fáze, kde uplatnění v podobě bezdotykového psaní či uchycení na chytré brýle bychom mohli v budoucnu konečně očekávat.

TI Pico Display

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim