reklama

Siri vznikla dříve, než byl uveden první iPhone

Siri vznikla dříve, než byl uveden první iPhone
2014-03-22T11:45:18+01:00
• 22. 3. 2014

Applu bylo před pár dny schváleno dalších 38 patentů. Jeden již z roku 2006 popisuje asistenta budoucnosti, který bude umět pokročilé hlasové ovládání. Dnes jej známe jako asistentku Siri. K jejímu uvedení došlo až v iPhonu 4S v roce 2011, který obecně jako první uvedl hlasové ovládání v telefonu.

apple-siri

Patent popisuje způsob vytvoření automatizovaného asistenta, který by pomohl uživatelům v mnoha ohledech v průběhu jejich běžných činností. Inteligentní asistent schopný komunikovat s lidmi například tím, že sleduje jejich chování,  komunikaci s ostatními uživateli a předvídá, co by zrovna uživatel chtěl vědět.

V řadě situací se jedná o velmi cennou pomoc, tvrdí Apple. Dalším vhodným příkladem využití je pro lidi s fyzickým hendikepem. Uplatní se i pro lékaře, kteří mají oči a ruce plné práce, nebo také pro obchodní zástupce se spousty úkoly ke splnění.

Asistent by měl být schopen shromažďovat data z různých senzorů. Doplněné informacemi o lokaci, denní době a hlasovými vstupy s cílem vyvolat určitou akci, která by následně pomohla uživateli. Apple uvádí příklad takového asistenta, který připomene uživateli, aby si vzal lék po jídle.

Sbíráním informací o poloze by mělo zahrnovat i přesnější údaje ve smyslu „uživatel je v kuchyni“ nebo „uživatel je v koupelně“ a vědět, zda uživatel právě večeří, a monitorovat jeho čas strávený u stolu. Z toho následným způsobem vyhodnotit, zda si vzal lék, a případně to včas připomenout. (iBeacon + iWatch?)

sir_v2

Patent se ukazuje velmi důležitý pro Apple. Popisuje, jak by vývojář měl postavit virtuálního asistenta. Schopnosti zahrnující přirozený jazyk výkladu a dialogu, multimodální vstup, adaptabilní prezentace, schopný plánování, rozpoznávání činností včetně plánování a koordinace distribuovaných služeb.

Metody a přístroje podle předloženého patentu umožňují promyšlené systémy, například inteligentní automatizované asistenty, kteří by se rychle a efektivně dále rozvíjeli i s průměrným naprogramováním bez hlubokých znalostí ve všech oblastech techniky.

Zdroj: bgr.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Krejza

Zajímám se o mobilní platformy a v současné chvíli vlastním zařízení s iOS a OSX.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat