reklama

Samsung Galaxy S5 nebyl v Jižní Koreji zařazen mezi zdravotnická zařízení

Samsung Galaxy S5 nebyl v Jižní Koreji zařazen mezi zdravotnická zařízení
2014-03-21T08:30:31+02:00
• 21. 3. 2014

Nejlákavější doplněk umístěný v zadní části nejnovější vlajkové lodě od Samsungu bude zřejmě chtít vyzkoušet nejeden uživatel chytrých telefonů. Ačkoliv jihokorejský výrobce nešel cestou jednoduchého spojení aplikace a fotoaparátu s bleskem, ani jejich nový speciální snímač v domovské zemi u zdravotnických úřadů neprošel. Velký potenciál mohl Samsung zařadit mezi špičku, jenže předpisy zdravotnických zařízení prozatím hovoří jinak.

Samsung Galaxy S5 - Heart Rate Senzor

Pár chvil po uvedení modelu na mobilní trh si jej vzala na mušku zdravotnická organizace z Jižní Koreje, která zkoumala, zda může být Galaxy S5 zařazen do kategorie mezi zdravotnická zařízení. Konečný verdikt zní jasně, v Jižní Koreji nebude spadat mezi zdravotní pomůcky, i když technické podmínky splňují definice obsažené v platných právních předpisech. Dokonce reakci zanechalo ministerstvo zdravotnictví, které začne přezkoumávat podmínky pro zařazení podobných produktů.

Zdravotnické zařízení musí ve skutečnosti procházet daleko důkladnějšími testy, takže výsledky u chytrého telefonu lze označit za diskutabilní. Nicméně ministerstvo nakonec dodává, že Galaxy S5 je technicko-zdravotnický prostředek a další chytrá zařízení podle nynějších právních předpisů budou přímo vyloučena z této kategorie do té doby, dokud zmiňovaná revize nepřinese plánované rozdělení senzorů na měření tepové frekvenci pro lékařské a rekreační účely.

Zdroj: gforgames.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat