Samsung Galaxy S5 nebyl v Jižní Koreji zařazen mezi zdravotnická zařízení

Samsung Galaxy S5 nebyl v Jižní Koreji zařazen mezi zdravotnická zařízení
2014-03-21T08:30:31+02:00
• 21. 3. 2014

Nejlákavější doplněk umístěný v zadní části nejnovější vlajkové lodě od Samsungu bude zřejmě chtít vyzkoušet nejeden uživatel chytrých telefonů. Ačkoliv jihokorejský výrobce nešel cestou jednoduchého spojení aplikace a fotoaparátu s bleskem, ani jejich nový speciální snímač v domovské zemi u zdravotnických úřadů neprošel. Velký potenciál mohl Samsung zařadit mezi špičku, jenže předpisy zdravotnických zařízení prozatím hovoří jinak.

Samsung Galaxy S5 - Heart Rate Senzor

Pár chvil po uvedení modelu na mobilní trh si jej vzala na mušku zdravotnická organizace z Jižní Koreje, která zkoumala, zda může být Galaxy S5 zařazen do kategorie mezi zdravotnická zařízení. Konečný verdikt zní jasně, v Jižní Koreji nebude spadat mezi zdravotní pomůcky, i když technické podmínky splňují definice obsažené v platných právních předpisech. Dokonce reakci zanechalo ministerstvo zdravotnictví, které začne přezkoumávat podmínky pro zařazení podobných produktů.

Zdravotnické zařízení musí ve skutečnosti procházet daleko důkladnějšími testy, takže výsledky u chytrého telefonu lze označit za diskutabilní. Nicméně ministerstvo nakonec dodává, že Galaxy S5 je technicko-zdravotnický prostředek a další chytrá zařízení podle nynějších právních předpisů budou přímo vyloučena z této kategorie do té doby, dokud zmiňovaná revize nepřinese plánované rozdělení senzorů na měření tepové frekvenci pro lékařské a rekreační účely.

Zdroj: gforgames.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat