reklama

iOS 7 má 85 % chytrých zařízení od Applu

iOS 7 má 85 % chytrých zařízení od Applu
2014-03-27T11:00:45+02:00
• 27. 3. 2014

Oficiální webové stránky společnosti Apple odhalují aktualizovanou statistku o přítomnosti jednotlivých verzích operačního systému iOS na chytrých zařízení. Tyto výsledky by měly především přinést vývojářům jasnější představu o tom, kolik potenciálních uživatelů si ještě může s danou verzí systému stáhnout jejich aplikace v obchodě App Store. Největší podíl samozřejmě zabírá nejaktuálnější v pořadí 7. verze.

iOS 7

Apple známý rychlou distribucí každé aktualizace, byť jen s minimálními úpravami nebo pouze bezpečnostními opravami, obnovil výsečový graf s podíly dílčích verzí systému iOS. Verze iOS 7 má v tuto chvíli nainstalováno 85 % chytrých zařízení, čímž od ledna stáhla podíl verze iOS 6 z původních 17 % na nynějších 12 %. Nakonec iOS 5 a nižší verze stále využívá 5 % uživatelů. Vytvořit statistiku nedostala žádná výzkumná společnost, nýbrž byla vytvořena na základě dat pořízených uživateli během používání App Storu.

Poprvé této možnosti využil Apple v prosinci roku 2013, kdy iOS 7 používalo 74 %, iOS 6 zabíral 22% podíl a 4 % patřila předchozím verzím. Úbytek podílu iOS 6 bychom mohli dát za vinu nejnovější verzi iOS 7.1, která výrazně zrychlila reakce u iPhonu 4, takže jeho uživatelé pravděpodobně neváhali a promptně prováděli softwarové aktualizace. Nicméně je jen otázkou času, kdy vývojáři posunou u svých aplikací hranice kompatibility.

Statistika iOS

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat