reklama

Huawei podle AnTuTu chystá čip s osmi jádry

Huawei podle AnTuTu chystá čip s osmi jádry
2014-03-08T10:30:03+02:00
• 8. 3. 2014

Čínská společnost Huawei podle uniklých dat z benchmarku AnTuTu připravuje osmijádrový procesor, který ponese označení Kirin 920. Jeho následné využití lze předpokládat u nadcházející vlajkové lodi, o které už také padlo pár slov. Výkon nového procesoru bude dosahovat na srovnatelnou hranici, jako většina špičkových procesorů dostupných momentálně na trhu.

huawei-logo

V AnTuTu proběhl test zařízení s názvem Huawei H300, kde mu byl v hardwarové části zjištěn procesor založený na architektuře big.LITTLE, což znamená čtyři jádra Cortex-A7 a čtyři jádra Cortex-A15. Další prvky zahrnují integrovaný grafický čip Mali-T628, 800MHz paměť RAM se dvěma kanály nebo LTE modul. Rozlišení displeje může dosahovat na 2560 x 1600 pixelů (WQXGA), přičemž u fotoaparátu dokonce až do výše 32 megapixelů.

V konečném výsledku procesoru chybělo pouze 417 bodů na to, aby zaujal druhé místo vedle procesoru Snapdragon 805 od Qualcommu (37 780 bodů), takže svými 37 363 body předehnal alespoň vylepšený Snapdragon 801. Chystaný čip bychom mohli poprvé zřejmě vyzkoušet u modelu Ascend D3, jakožto vlajkové lodi pro letošní rok.

AnTuTu Huawei AnTuTu seznam

Zdroj: unwiredview.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat