reklama

Apple: plné sklady iPhonu 5c a očekávaný úspěch iPhonu 6

Apple: plné sklady iPhonu 5c a očekávaný úspěch iPhonu 6
2014-03-08T08:00:29+01:00
• 8. 3. 2014

Zatímco na skladové zásoby levnější varianty iPhonu 5c upadá prach, tak společnost Apple vkládá obrovské naděje do příští vlajkové lodi, kterou se v tomto roce stane model iPhone 6. Nejnovější zprávy pocházejí od různých zdrojů z dálného východu, kde si kalifornský výrobce opět nechává zajišťovat výrobu připravovaného telefonu. Jediným výrobním partnerem i nadále samozřejmě zůstává společnost Foxconn.

Apple iPhone 5S a Apple iPhone 5C

Podle analytika z Citigroup Global Markets si Apple u Foxconnu objednal výrobu 90 milionů iPhonu 6. Tuto informaci potvrzuje také server DigiTimes, který za zdroj uvádí jednoho z tchajwanských dodavatelů. Nicméně očekávané rekordní tržby pravděpodobně potáhne dolů neustálý nezájem o model iPhone 5c, což má za následek to, že Apple má v současné době na skladu přes 3 miliony neprodaných zařízení.

Od konce roku 2013 je evidován pokles poptávky a zákonitě také samotných prodejů. Ukončení výroby nevyřeší výší skladových zásob, i když alespoň číslo dále neporoste. Média nejčastěji připisují nezájem vysoké prodejní ceně, ale zřejmě ani vysoký počet zařízení na skladě Apple nedonutí jít s konečnou cenou dolů, jelikož mají uzavřené smlouvy s prodejci o možné minimální ceně.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim