reklama

Stuart Hughes se postaral o nejdražší telefon na světě

Stuart Hughes se postaral o nejdražší telefon na světě
2014-02-17T21:46:45+02:00
• 17. 2. 2014

Pokud byste očekávali zase nějaký ručně vyráběný model telefonu od společnosti Vertu, jste na omylu. Stuart Hughes si tentokrát vzal na mušku iPhone 5, který oděl do luxusního provedení a následně tím získal označení – nejdražší chytrý telefon na světě. Od tohoto návrháře nejde o první předělávku, neboť stejnojmenné webové stránky nabízí bohatý výběr upravených zařízení.

iPhone 5 Black Diamond - tlačítko Home

Do nabídky byl nově zařazen iPhone 5 Black Diamond s cenovkou 10 milionů liber (tj. v přepočtu 334,71 milionů Kč). Telefon z ryzího zlata je ručně osázen 26tikarátovým briliantem v celkovém počtu cca 600 kusů, přičemž návrhář na osazení zadního loga použil 53 z nich. Přední panel nese safírové sklo namísto obvyklého krycího skla od Corningu, které zaručuje větší odolnost proti poškození.

Prémiový materiál má nečekaně odraz na konečné hmotnosti zařízení a ta se zastavila na 135 gramech. Nicméně to je o 23 gramů více, než původní váha iPhonu 5. Na závěr lze za zajímavost označit, že úprava jednoho iPhonu trvá přibližně 9 týdnů. Každopádně na světě se nenajde moc zájemců, kromě jediného – tím se stal neznámý obchodník pocházející z Číny.

iPhone 5 Black Diamond - přední část iPhone 5 Black Diamond - zadní část

Zdroje: phonearena.com, stuarthughes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim